У рамках 39-го Варшавського міжнародного кінофестивалю 12 жовтня пройшов Український день, під час якого радник-посланник Посольства України в Польщі — Роман Шепеляк, директор Варшавського кінофестивалю — Стефан Лаудин, голова Державного агентства України з питань кіно — Марина Кудерчук та голова Ради з державної підтримки кінематографії в Україні — Артем Колюбаєв обговорили поточний стан справ у кіноіндустрії в Україні.

Радник-посланник Посольства України в Польщі Роман Шепеляк, — привітав учасників заходу та розповів про значення української культури на міжнародному рівні.

Директор Варшавського кінофестивалю Стефан Лаудин, — висловив свою підтримку Україні та українському народу, який мужньо бореться за свободу та відстоює власну незалежність.

До присутніх також звернулася Голова Державного агентства України з питань кіно — Марина Кудерчук.

Голова Держкіно подякувала польській стороні за надану українцям допомогу в часи боротьби з російським агресором та підтримку українсько-польських копродукційних проєктів; згадала про кінематографістів, які зі зброєю в руках захищають нас на полі бою, та вшанувала пам’ять загиблих представників українського кінематографу.

Артем Колюбаєв,— голова Ради з державної підтримки кінематографії, поділився інформацією про стан української кіноіндустрії під час війни.

У другому блоці за участі знімальних груп відбулось представлення створених за підтримки Держкіно фільмів, які беруть участь у конкурсних програмах Варшавського міжнародного кінофестивалю.

«Дім за склом», що цього року змагається за головний приз міжнародного конкурсу, представила команда фільму — режисер і співавтор сценарію Тарас Дронь, продюсер і співавтор сценарію Ігор Савиченко, виконавиця головної ролі Ірина Островська, оператор Олександр Поздняков, румунська співпродюсерка Корнелія Попа (Cinelab), польський партнер Каміль Рутковський (BlackPhoton)та режисерка монтажу Сандра Ксепка.

Режисер Денис Тарасов представив фільм «БожеВільні», що бере участь у конкурсі секції перших/других фільмів.

Також під час Українського дня продюсер Сергій Лавренюк вперше презентував трейлер комедії про ставлення нашого суспільства до ЛГБТК(ІА+)-спільноти — Аркадія Непиталюка «Уроки толерантності».

Після презентації у вільному форматі відбулась дискусія щодо перспектив розвитку українського кіно та перспектив співпраці між польськими і українськими кінематографістами.

Серед почесних гостей заходу — членкиня журі короткого метру Варшавського кінофестивалю Маша Кондакова, польські продюсери Фелікс Пастушак та Марчин Лех, український продюсер Сергій Лавренюк, редактор VPolshchi Марʼян Савчишин та інші.

Цього року Варшавський міжнародний кінофестиваль проходить з 6 по 15 жовтня 2023 року та представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографу.

Фото належать Олександрі Кононченко.

Джерело: https://usfa.gov.ua/