“Рутенія. Повернення коду нації”, “Весільний спадок”, “Борщ. Секретний інгредієнт”, “Будинок “Слово”, “Спадок нації”, – дивіться онлайн повнометражні документальні фільми останніх років, в яких відображена національна самобутність, матеріальна й духовна спадщина українського народу.    

Редакція порталу «Нове українське кіно» підготувала добірку українських документальних стрічок про культурне надбання українського народу, яке є більш ніж культурним, несе в собі духовність та ідентифікацію народу, ба більше виступає як бренд нації – розказуємо, де можна їх переглянути легально.

“Весільний спадок” (2020)

В документальній повнометражній стрічці режисера Олексія Гуза етнографи, колекціонери, історики та музиканти розкажуть про те, якими були українські весілля століття тому, як наші предки одягали наречених, які пісні співали та які важливі обряди виконували. Глядач побачить весільну традицію восьми областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

“Борщ. Секретний інгредієнт” (2020)

У кулінарному тревелі «Борщ. Секретний інгредієнт», який зрежисерував Дмитро Кочнєв, український кулінарний експерт і шеф-кухар Євген Клопотенко відправляється в подорож Україною, щоб знайти унікальні рецепти борщу, розкрити секретні інгредієнти, які роблять цю страву неповторною. Він хоче з’ясувати – який український борщ – справжній, що найголовніше в рецепті, що відрізняє, а що об’єднує українців різних регіонів.

“Рутенія. Повернення коду нації” (2020)

Стрічка режисерки Антоніни Готфрід знайомить глядача з українською школою каліграфії та відновленою абеткою “Рутенія”. Це розповідь про боротьбу українців за самоідентифікацію через державні символи, мову, мистецтво і візуальне втілення мови – шрифт. У фільмі коментарі спеціалістів перебиваються графічними мікро-роликами, кожен з яких є графічною презентацією однієї з літер Рутенії, і таким чином за весь фільм презентується вся абетка.

“Будинок “Слово” (2018)

Фільм режисера Тараса Томенка розповідає про одну із найдраматичніших сторінок історії України – винищення української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників «Слово». В 20-30-их роках у Харкові в 66-ох квартирах будинку, спроєктованому у формі літери «С», жили найвідоміші українські митці – письменники, поети, художники, режисери. Інтелігенцію протягом кількох років було репресовано, розстріляно чи перетворено у співців партії. Тепер будинок Слово став символом колишньої радянської системи. У стрічці оприлюднили невідомі факти з біографій письменників, які творці знайшли в архівах.

“Спадок нації” (2016)

Ідея фільму, режисером якого виступив Олександр Ткачук, полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу.

У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…

Джерело: www.cinema.in.ua