Творці драмеді з елементами чорного гумору «Я працюю на цвинтарі» представили офіційний трейлер фільму. Прем’єра фільму про життя за мотивами однойменного бестселера Павла «Паштета» Белянського запланована 15-го вересня.

Про це повідомила пресслужба FILM.UA. Як зазначають творці стрічки, жарти крізь сльози та над сльозами, життя та смерть, Ерос і Танатос у нерозривному зв’язку, кримінальні «розборки», переділ власності, сімейні конфлікти, пошуки себе та обережно оптимістичні думки про майбутнє — попри назву, «Я працюю на цвинтарі», насправді, є життєствердним фільмом про перемогу життя.

До цього відео увійшли одні з найцікавіших моментів стрічки. Ось як розповідає про один із епізодів Віталій Салій, виконавець головної ролі Саші:

«Ця сцена знімалася наприкінці усіх зйомок. І ми нашою групою вже стільки всього пройшли, що ти голий або одягнений — вже було несуттєво. Все було дуже легко і професійно, навіть легше, ніж будь-яка постільна сцена. Ми знімали на Байковому цвинтарі на алеї, де поховані видатні українські діячі. Я біг голяка один дубль, другий, третій… У перерві між дублями, у якийсь момент, я розумію, що стою дупою до могили Амвросія Бучми. А Бучма — великий український актор, який грав в театрі імені Франка, і одна з його відомих сцен — де він протягом п’яти-шести хвилин проживав драму, повернувшися до глядачів спиною. А я стою тепер голий, і в голові думка: “Вибачте, Амвросію Максиміліановичу, ви у свій час геніально грали спиною, а мені доводиться перед вами грати дупою”».

Зйомки драмеді завершилися ще до початку повномасштабної війни, і навіть на знімальному майданчику творцям фільму доводилося долати чимало стереотипів.

«Було дуже багато моментів пов’язаних із упередженням щодо цвинтарів, з усіма цими стереотипами та страхом перед мерцями. Це було і в знімальній групі, але швидко минуло, бо ти або працюєш, або боїшся. Таксисти, наприклад, не хотіли рано-вранці заїжджати на територію цвинтарів, і якщо для Байкового це нормально, то для Лісового, оскільки воно дуже велике, реальна проблема. Там від центрального входу до місця зйомки треба було пройти пару кілометрів», — розповідає режисер фільму Олексій Тараненко.

«Я працюю на цвинтарі» — фільм про життя, про пошуки його сенсу, про важливість порозумітися із самим собою, відпустити “привидів минулого”. Так вважає і актор Віктор Жданов, виконавець ролі директора цвинтаря Петровича:

«Це ж фільм не про покійників, це фільм про життя. І те, що головний герой виривається з цього і, завдяки обставинам, знаходить себе, знаходить сім’ю, дитину… знаходить сенс життя. Він сам себе похоронив, ходячий мрець… ми це бачимо на початку фільму. Усе це правда, усе це життя. Чи вдалося це відобразити? Це вже глядач скаже: передали ми це чи не передали».

Прем’єра «Я працюю на цвинтарі» відбудеться 15 вересня у всіх діючих кінотеатрах України. Навіть під час війни українська кіноіндустрія продовжує працювати та боротися за своє існування, і автори фільму наголошують, що ризикнули влаштувати прем’єру навіть у такий час, аби підтримати українське кіно та хоча б на півтори години відволікти від тривожних думок глядачів.

Фільм здобув перемогу в номінації найкращий повнометражний фільм на Munich Film Award 2021, перемога Віталія Салія, виконавця головної ролі у фільмі, у номінації найкращий актор за версією Національної спілки кінокритиків “Кіноколо” у 2021 році, нагорода в номінації за найкращу операторську роботу на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival 2021, а також перемога в номінації найкращий постер за версією Red Movie Awards у 2021 році. Зокрема фільм брав участь у конкурсних програмах фестивалів КМКФ “Молодість”, Ferrara International Film Festival, Warsaw International Film Festival, British Independent Film Festival та AFIN International Film Festival у 2021 році, а також фестивалів Stockholm Independent Film Festival та International Film Festival Prague у 2022 році.

Стрічка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution. Незалежне видання про кіно «Нове українське кіно» виступає медіапартнером фільму.

Джерело: www.cinema.in.ua