На YouTube відбулася прем’єра першого документального фільму із циклу “Культура vs війна”, що розповідає історію музикантів українського гурту “Антитіла”, які залишили своє звичне життя та стали на захист України.

Основою проєкту “Культура vs війна” є цикл документальних фільмів, який розповідає про цінності та сенси української культури, що допомагають українцям чинити гідний опір агресору, і українських митців, які поставили творчість на паузу, щоб захищати Україну. Перша стрічка заснована на історії війни, свідками й учасниками якої стали музиканти українського гурту “Антитіла”.

«Відомий український гурт “Антитіла” до повномасштабного вторгнення збирав стадіони по всій країні, випустив десятки відеокліпів, виступав в турах Європою і Америкою та здобув любов мільйонів слухачів», – розповідають творці в прем’єрній публікації фільму. – «Проте музиканти ніколи не були осторонь того, що відбувалося в країні: з початку війни росії проти України, у 2014 році активно займалися волонтерством та допомагали захисникам на фронті. А з 24 лютого 2022 року учасники гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Дмитро Жолудь і самі стали на захист країни, долучившись до 130 батальйону ТРО ЗСУ».

Як йдеться в описі документальної стрічки, під час служби “Антитіла” брали участь у боях за Київ, пізніше – працювали як парамедики у гарячих точках на Харківщині, рятуючи життя українських військових. У перервах між чергуваннями на передовій, музиканти дали більше сотні інтерв’ю іноземним медіа, в яких закликали допомагати Україні, записали спільну пісню з “Ed Sheeran” і виступили на одній сцені з “Bono та The Edge”.

Дивіться документальний фільм “Культура vs війна. Антитіла”

Проєкт складатиметься з одного повнометражного та шести короткометражних фільмів-новел, які будуть сконцентровані на оповіді історії героїв картин, на їхніх мотивах, трансформації та на баченні війни.

У наступних новелах будуть представлені документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, режисера Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотографів Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка та письменника Сергія Жадана.

Режисер фільму – Кадім Тарасов, оператор-постановник – Юрій Грузінов, продюсер – Андрій Різоль, виконавчий продюсер – Аліна Краснянська, менеджер проєкту від ЄС – Марко Ферраро, креативний продюсер – Святослав Різоль, оператори – Олег Руз, Юлія Большинська, Сергій Бандерас, Сергій Вусик, Тарас Тополя, Дмитро Жолудь, Олексій Настенко, Артем Рижиков.

Проєкт “Культура vs війна” створюється Асоціацією “Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!” за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду “МХП-Громаді” та Компанії “Вавілон”.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/