Відбулась онлайн-прем’єра документального фільму «Культура vs війна. Ахтем Сеітаблаєв» про українського актора, продюсера, режисера таких  кінокартин, як «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний-21», та володаря десятків нагород за професійну й громадську діяльність.

Про це редакції порталу «Нове українське кіно» повідомила PR-служба проєкту «Культура vs війна». Ахтем Сеітаблаєв – невтомний амбасадор кримськотатарської культури – став до лав тероборони Києва наступного дня після початку повномасштабної війни, а ще за кілька днів – опинився в окопі у лісі під Гостомелем… –  йдеться в повідомленні. Тепер у нього є позивний – «Саід» – абревіатура початкових літер прізвища та імені з «і друзі» і нагрудний знак «Золотий Хрест» від Головнокомандуючого Збройних Сил України.

«Велике щастя, коли тебе веде людина, яка цінує людське життя, поважає тебе і завжди каже не «вперед», а «зі мною» і йде першою», – зазначає Ахтем Сеітаблаєв.

Ахтем Сеітаблаєв

Повідомляється, що Сеітаблаєв походить з родини депортованих кримських татар. Колись у мирному житті 2017-го, в ефірі популярного телешоу, – станцював танець свого народу хайтарма. Його професії та вміння з цивільного життя – це режисура, акторство, продюсування. Сеітаблаєв пише сценарії, керує творчими курсами та навчальними програмами, очолює «Кримський дім», є лауреатом премії імені Василя Стуса. Він харизматично виглядає у кадрі та на сцені, а його улюблена партнерка – легенда українського кіно Ада Роговцева. На вистави з ним ходять у театр – він грав Ромео і Макбета.

За словами актора та режисера, «людина є результатом культури в найширшому сенсі, культурного ландшафту, в якому вона народжується, зростає, виховується».

Дивіться тизер документального фільму «Культура vs війна. Ахтем Сеітаблаєв»

Зрежисовані Сеітаблаєвим фільми – «Хайтарма»«Чужа молитва»«Кіборги. Герої не вмирають»«Захар Беркут» мали неабиякий резонанс. У його останній стрічці «Мирний-21», що вийшла у прокат в лютому цього року, можна побачити актора Павла Лі, якого на початку березня 2022-го вбили в Ірпені російські окупанти. Тож, нині Ахтем Сеітаблаєв переконаний, що «Тут в житті, на відміну від знімального майданчику, не буде можливості перезняти дубль, надто страшно те, що ти бачиш»…

Ахтем завзято присвячує себе обов’язкам військовослужбовця та мотиваційній підтримці українських воїнів. Іноді здається, що Ахтем не вміє казати слово «ні». На численні звернення військових здійснити кінопокази його фільмів «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги», «Захар Беркут», «Мирний-21» у військових частинах та поспілкуватися з воїнами — завжди відповідає «Так!».

«В геометричній прогресії росте кількість людей у світі, які знають слово «Україна» як ознаку гідності, епосу, мужності, жертовності. І це все створює образ – і країни, і людей», – каже Ахтем Сеітаблаєв.

Документальний фільм «Культура vs війна. Ахтем Сеітаблаєв» – до перегляду:

Команда проєкту: режисер – Кадім Тарасов, оператор-постановник – Юрій Грузінов, продюсер – Андрій Різоль, виконавчий продюсер – Аліна Краснянська, менеджер проєкту від ЄС – Марко Ферраро, креативний продюсер – Святослав Різоль, оператори – Денис Дужник, Олег Руз, Юлія Большинська.

Нагадаємо, у межах циклу “Культура vs війна” вже вийшли документальні історії кінооператора Сергія Михальчука та гурту «Антитіла». В проєкті – новели про подружжя фотохудожників Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка та письменника Сергія Жадана.

До повнометражного фільму проєкту, офлайн-прем’єра якого планується у вересні, окрім героїв кіноновел, також увійдуть: кінорежисер Михайло Іллєнко, актори Євген Нищук, Дмитро Лінартович та Олексій Тритенко, кінооператори Ярослав Пілунський та Юрій Грузінов ін.

Проєкт “Культура vs війна” створюється Асоціацією “Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!” за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду “МХП-Громаді” та Компанії “Вавілон”.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/