Стрічку «Звідки куди» (Skąd dokąd/In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели покажуть у TIFF Docs — програмі документальних фільмів, на 78-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто, що триватиме з 7 по 17 вересня.

“Прем’єра нашого фільму в Північній Америці на фестивалі, який підтримує міжнародний діалог, має велике значення, оскільки кожне визнання у міжнародній спільноті дає більше можливостей продовжувати говорити про війну, що триває. Ми намагатимемося використати цю можливість на повну, аби розширити зусилля з надання гуманітарної допомоги, що ми постійно робимо разом із партнерськими організаціями та волонтерами, які працювали з нами над цим документальним фільмом”, — Мачек Хамела, режисер фільму.

На фото: Мачек Хамела, режисер фільму

«Звідки куди» — це правдиве та близьке спостереження за евакуацією українців, які вирішують залишити свої домівки, щоб врятувати життя. Їм допомагає польський волонтер Мачек Хамела. Його евакуаційний автомобіль долає десятки тисяч кілометрів аби відвезти біженців до Польщі, якомога далі від війни. Мачек проїжджає повз покинуті будинки, заміновані поля та численні військові блокпости, фільмує документальну стрічку за кермом автомобіля та пропонує глядачеві місце у машині. Автівка слугує кімнатою очікування, шпиталем, прихистком, місцем довіри та свідчень для людей, що випадково опинились разом. Пасажири діляться планами на майбутнє, жартами, болем та полегшенням. «Звідки куди» — це загальний портрет українських біженців, створений з різноманіття досвіду людей, що хочуть знайти безпечне місце у вирі війни. У тимчасовому притулку зникає різниця у статі, віці, кольорі шкіри, фізичному стані, походженні, ідентичності, світогляді та вірі. Вплив та віддзеркалення війни досі відчутні, та вона залишається у дзеркалі заднього огляду.

Документальний фільм «Звідки куди» був показаний у програмах низки інших фестивалів. Його світова прем’єра відбулась на Каннському міжнародному кінофестивалі в рамках програми ACID Cannes. Також, він був відзначений нагородами. На польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity фільм отримав відзнаки Кращий польський фільм у Польській програмі та Нагороду асоціації артхаусного кіно. У Британії на Sheffield DocFest фільм отримав Головну нагороду журі. А в Ісландії на IceDocs — Спеціальну відзнаку. Зокрема, “Звідки куди” буде показано на Одеському міжнародному кінофестивалі, що пройде з 19 по 27 серпня у Чернівцях, де вперше побачать українські глядачі.

Міжнародний кінофестиваль у Торонто є одним із найпрестижніших у світі. Його головна мета — представлення кращих канадських та міжнародних фільмів та трансформація світогляду глядачів та творців кіно з різним досвідом і віком.

Оригінальна назва: Skąd dokąd
Міжнародна назва: In the Rearview
Режисер та сценарист: Мачек Хамела
Оператори: Юрій ДунайWawrzyniec SkoczylasMarcin SierakowskiPiotr Grawender
Монтаж: Piotr Ogiński
Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk
Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC
Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela
Копродюсер: Jean-Marie GigonАнна Паленчук
Виробництво: Affinity Cine (Польща)
Копродюсери: SaNoSi Productions (Франція), 435 FILMS (Україна)
Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)
Жанр: повнометражний документальний фільм
Тривалість: 85’
Мова: українська, російська, польська, французька, англійська
Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Джерело: https://usfa.gov.ua/