До другої річниці повномасштабної війни Голос Америки створив документальний фільм “Джамала: Пісні Свободи”, який показує два роки війни очима співачки Jamala, голос якої є одним з найгучніших на міжнародній арені. Стрічка доступна до перегляду онлайн українською мовою.

Світова премʼєра фільму відбулась у другу річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, 24 лютого. Посиланням на фільм поділилась українська співачка кримськотатарсько-вірменського походження Jamala у своєму Facebook.

“Це документальне кіно за ініціативою Голосу Америки не про мене, воно про нас, про кожного з нас”, – коментує допис співачка. У цих документальних кадрах те, що переживають українці вже два роки. Тут, про історію з початку повномасштабного вторгнення росією, про ці два роки втрат, болю, страждань, очікувань та невизначеності. Але у той же час, цей фільм – про нашу відчайдушну боротьбу за свою свободу.

Документальний фільм Голосу Америки “Джамала: Пісні Свободи” – це фільм, який містить, як архівні відео кадри співачки Джамали, зняті на телефон у перші дні війни, так і унікальні кадри, зняті журналістами Голосу Америки в Україні у таких містах, як Буча, Ірпінь та Київ. Журналісти супроводжують Джамалу протягом багатьох місяців, фіксуючи у фільмі її думки, події та наслідки війни в Україні, що триває уже два роки.

Дивіться документальний фільм “Джамала: Пісні Свободи” онлайн на YouTube української служби Голосу Америки за посиланням, або у нас на сторінці нижче.

Нагадаємо, всесвітньо відомою Джамала стала у 2016 році після перемоги на Євробаченні із піснею “1944” про депортацію кримських татар до Середньої Азії, зокрема й родини її прабабусі. Джамала виступає на провідних сценах по всьому світу – від Кеннеді Центру та Атлантичної ради у Вашингтоні до Національної Опери у Києві та конкурсу Євробачення 2023 у Ліверпулі. Її новий альбом під назвою QIRIM (Крим) – данина її кримськотатарському корінню.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/