Українсько-ісландсько-французський екологічний трилер «Гірська жінка: на війні» режисера Бенедикта Ерлінґссона вийшов в онлайн-кінотеатрі. Стрічка порушує теми екології, активізму, російсько-української війни та усиновлення українських сирот.

Про це повідомила прес-служба онлайн-кінотеатру Takflix.com. Світова прем’єра стрічки відбулася у 2018 році на 71-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де фільм брав участь у 57-й конкурсній програмі «Тиждень критики», і отримала нагороду Консорціуму письменників і композиторів (SACD).

«Гірська жінка: на війні» розповідає історію ісландки Хатли, диригентки хору та еко-активістки, яка намагається заподіяти роботі алюмінієвого заводу у своєму містечку. Під час однієї зі своїх найсміливіших операцій, Хатла отримує новини: її заявку на удочеріння дівчинки з України схвалено. Хатла вирушає в Україну, де на жінку чекає чотирирічна Ніка з Донеччини, яка втратила домівку й родину.

Дивиться фільм на Takflix за посиланням (фільм доступний тільки на території України). 10% з продажу квитків перерахують у фонд «Повернись живим». Нижче дивіться трейлер фільму.

Фільм отримав ряд нагород на міжнародних кінофестивалях, серед яких відзнака «Золотої дзиґи» за «Найкращу пісню» («Моя мамонько рідненька» у виконанні Ірини Данилейко, Галини Гончаренко та Сусанни Карпенко) від Української Кіноакадемії (2019).

«Гірська жінка: на війні» відкривав 9-й Одеський міжнародний кінофестиваль 2018 року; того ж року фільм було висунуто претендентом від Ісландії на 91-шу премію «Оскар» Американської кіноакадемії в номінації за найкращий фільм іноземною мовою.

У фільмі взяли участь виконавиці автентичної української музики Ірина Данилейко, Галина Гончаренко і Сусанна Карпенко. Вони виконують народні українські пісні як живий саундтрек до стрічки. Разом із режисером Ірина Клименко, як керівниця Лабораторії етномузикології Національної музичної академії, адаптувала тексти пісень, що звучать у фільмі.

Проєкт фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Зйомки «Гірської жінки: на війні» проходили в Ісландії та Україні. Копродюсером стрічки від України виступив Сергій Лавренюк.

 

Гірська жінка: на війні

Джерело: www.cinema.in.ua