6 квітня на великі екрани кінотеатрів вийде найкращий український повнометражний фільм за версією 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю — драма «Бачення метелика». Представлено офіційний український трейлер.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили пресрелізом Arthouse Traffic. «Бачення метелика» — дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин», «Я і Фелікс»).

Стрічка розповість про звільнену з російського полону аеророзвідницю, яка долає труднощі нового життя. У головній ролі знялась акторка Рита Бурковська, відома зі стрічки «Парфенон» Мантаса Кведаравічюса. Одну з ключових героїнь картини виконала знана драматургиня Наталка Ворожбит (сценаристка «Кіборгів», сценаристка й режисерка «Поганих доріг»).

За темою: «Бачення метелика» Максима Наконечного відібрано до конкурсу 75-ого Каннського кінофестивалю

Світова прем’єра «Бачення метелика» відбулася на Каннському фестивалі в програмі «Особливий погляд» — другій за важливістю секції. На Одеському міжнародному кінофестивалі, який у 2022 році відбувся у межах Варшавського міжнародного кінофестивалю, картина здобула нагороду як «Найкращий український повнометражний фільм». Українська прем’єра стрічки пройшла на шостому Київському тижні критики.

Фільм високо оцінили кінокритики. Так, видання The Hollywood Reporter написало, що фільм «вселяє надію», а гра Рити Бурковської «дуже виразна», Deadline назвало його «найсвоєчаснішим фільмом у Каннах», а Screen Daily — «суворим, але переконливим».

За сюжетом, головна героїня картини — аеророзвідниця з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики.

Дивіться офіційний український трейлер фільму «Бачення метелика»

Продюсерки — Ліза Сміт (режисерка фільму «Школа № 3»), Дар’я Бассель («Будинок зі скалок», «Розділові Наживо»). Міжнародні копродюсери — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла. Країни виробництва: Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production).

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту. Український дистриб’ютор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Картина «Бачення метелика» вийде в широкий український прокат 6 квітня.

Бачення метелика

Джерело:https://www.cinema.in.ua/