У ролях: Віктор Жданов, Максим Горай, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Артем Вільбік, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Анастасія Борисова, Анастасія Марків, Роланд Мішко.

Маріуполь. Довоєнне життя в невеликому українському місті на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик перебувають у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей. Дуже важко батькові дівчини поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця.

Цікаві факти:

  • Картину знято за оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”. Твір є автобіографічним – Євген Миколайович народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак – класик українського радянського кінематографа, який зняв такі популярні картини, як “Вторгнення”, “Дві версії одного зіткнення”, “Гу-га”, “Принцеса на бобах” та інші. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.
  • Це є одним з наймасштабніших кінопроектів в Україні, – повідомляє PR-служба Одеської кіностудії, яка виступає виробником картини.
  • Зйомки стрічки “Чому я живий” проходили як на території Одеси, так і області. Однією з основних локацій фільму стало село Ковалівка Біляївського району.
  • В епічній історії про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни розповідь ведеться від хлопчика Женьки, який дитячими очима дивиться на світ, що його оточує. Навіть період війни у його рідному місті Маріуполі показано через призму дитячого сприйняття.
  • Роль Женьки виконав юний актор Максим Горай. Одну з головних ролей у фільмі “Чому я живий” зіграв дворазовий володар кінопремії “Золота дзиґа” Віктор Жданов («Захар Беркут», «Додому», «Кіборги. Герої не вмирають»).
  • Фільм є копродукцією України та Грузії. Кінопроєкт з робочею назвою “Тепер я турок, не козак…”  став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно.
  • Фільм Віллена Новака демонструвався у позаконкурсній програмі “Українські Гала-Прем’єри” 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Джерело: cinema.in.ua