Українська стрічка “Довбуш” режисера Олеся Саніна стане фільмом-відкриття 14-го Одеського міжнародного фестивалю. А за п‘ять днів після — 24 серпня — розпочнеться широкий прокат у кіно.

Цьогоріч Одеський кінофестиваль розпочнеться з показу пригодницько-історичного екшену про Олексу Довбуша режисера Олеся Саніна. Фільм демонструватимусь 19 серпня – у день відкриття 14-го ОМКФ. Про це повідомляється на сайті кінофестивалю. «Довбуш» стане першою за довгий час українською стрічкою-відкриття Одеського міжнародного кінофестивалю. Адже попередні роки цю роль виконувало переважно міжнародне кіно.

Олесь Санін – відомий український кінорежисер, актор, оператор, продюсер та сценарист. В його режисерському доробку є як документальні, так і ігрові стрічки. Найбільше Олесь Санін відомий за фільмами “Мамай” та “Поводир”, який у 2015 році був обраний представляти Україну у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” на здобуття премії “Оскар”. Світова прем’єра “Поводиря” відбулась на ОМКФ у 2014 році.

“Війна забрала у кожного з нас частину серця, забрала радість, а принесла невимовний сум і біль втрат. Але ми вистояли, йдемо попри все до перемоги, і кінофестиваль, сподіваюся, стане ознакою нашої сили духу, відродженням нового життя в незламному українському суспільстві, – впевнений режисер Олесь Санін. – Кінематографісти вважають свої фільми дітьми. І дуже важливо, щоб стрічку вперше побачив світ серед тих, хто його полюбить і оцінить. Ми переконані, що ОМКФ в Чернівцях – саме те місце, яке відкриє дорогу нашому фільму “Довбуш”, який ми так непросто, але натхненно створювали і прем’єри якого так довго чекали”.

Сюжет фільму розгортається у Карпатах 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Ролі у фільмі виконали: Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дар’я Плахтій, Матеуш Косьцюкевіч, Агата Бузек, Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясіновський, Ростислав Держипільський, Олександр Мавріц. Сценаристами стрічки виступили Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк та Максим Черниш. Оператор фільму – Сергій Михальчук. Продюсерами виступили Максим Асадчий, Олесь Санін та Данило Білак. Виробництво фільму – кінокомпанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

“Ми розпочали зйомки фільму 19 серпня 2018 року. І зараз, рівно через п’ять років, ми вперше показуємо фільм українському глядачу. Фільм пройшов через важкі випробування і дійшов нарешті до кінозалу. Це справжнє свято для мене як для продюсера”, — коментує продюсер Максим Асадчий.

Нагадаємо, цьогоріч Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться 19-26 серпня на декількох локаціях. Зокрема, покази конкурсних та позаконкурсних програм фестивалю та індустріальні заходи відбудуться у Чернівцях. Покази ретроспективних та спеціальних програм відбудуться в Одесі в кінотеатрі Multiplex.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/