Український Оскарівський комітет обрав стрічку, що представлятиме Україну на 94-й премії “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

Нею стала картина Наталки Ворожбит “Погані дороги“, повідомляє Держкіно.

Участь у національному відборі брали 5 фільмів. Стрічка “Погані дороги” отримала 5 голосів та 3 додаткові бали (даються за світову прем’єру на фестивалі класу “А”, нагороду на фестивалі класу “А” та рецензії у міжнародних профільних виданнях).

Стрічка Валентина Васяновича “Відблиск” – 2 голоси та 2 додаткових бали, фільм Олега Сенцова “Носоріг” – 1 голос та 2 додаткових бали, фільм Катерини Горностай “Стоп-земля” – 3 голоси та 3 додаткових бали, фільм Віллена Новака “Чому я живий” – 0 голосів та 0 додаткових балів.

Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український Оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали “Поганим дорогам” свої призи”, – йдеться у повідомленні.

Стрічка налічує п’ять окремих новел про жителів Донбасу, чиє життя проходить по обидва боки від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на сході України під час роботи над фільмом “Кіборги”.

Світова прем’єра драми відбулася в програмі “Тиждень критики” Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де її було відзначено другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як “найбільш інноваційна стрічка в конкурсі”.

Українська прем’єра фільму відбулася на фестивалі “Київський тиждень критики” у програмі “Фокус: Україна – Франція”. Також режисерку визнано автором найкращого повнометражного дебюту – Ворожбит отримала національну премію кінокритиків “Кіноколо” в категорії “Відкриття року”. А акторів Юрія Кулинича та Оксану Черкашину визнано найкращими у відповідних акторських категоріях премії.

Нагадаємо, 94-та церемонія нагородження премією “Оскар” за досягнення у галузі кінематографу за 2021 рік відбудеться 27 березня 2022 року в Лос-Анджелесі.

Джерело: 112.ua