Одна з найочікуваніших кінопрем’єр цієї осені – фільм про Голодомор “Ціна правди” – вийде в прокат з тифлокоментарем і субтитрами. Про це повідомляє Держкіно на своїй сторінці в Facebook.

Прем’єра історичного трилера польського режисера Аґнєшки Голланд відбудеться 28 листопада. У період прокату стрічки люди з порушенням зору і слуху зможуть подивитися фільм, завантаживши перед показом спеціальний додаток на смартфон.

Це стало можливим завдяки ініціативі виробників фільму “Ціна правди” і агентства “Доступне кіно”.

В основу фільму покладена реальна історія британського журналіста Гарета Джонса, який в 1933 році відправився в СРСР. Він хотів розповісти світові правду про злочини сталінського режиму і, зокрема, про Голодомор в Україні. Однак західні політики вирішили не брати до уваги незручну для них правду, а авторитетні видання не публікували його репортажі. Статті, які Гарет Джонс написав під час своєї подорожі по Україні в ті роки, з часом надихнули Джорджа Оруелла на створення роману “Скотний двір”.

Світова прем’єра стрічки під назвою “Mr. Jones” відбулася на 69-му Берлінському кінофестивалі, а нещодавно фільм потрапив в лонг-лист премії Європейської кіноакадемії. Раніше фільм “Ціна правди” отримав головну нагороду польського кінофестивалю. Трейлер картини можна подивитися тут.

Джерело: 112.ua