Фільм «Фотофобія» спільного виробництва Словаччини, Чехії та України отримав приз Europa Cinemas Label Award на 80-му Венеціанському кінофестивалі.

Про це повідомляє на своїй facebook-сторінці кінокомпанія Arthouse Traffic, засновник якої Денис Іванов виступив ко-продюсером стрічки «Фотофобія». Фільм розповідає про одну з багатьох українських сімей, які після повномасштабного вторгнення рф ховаються від обстрілів на станціях метро.

Головний герой 12-річний Микита та його родина живе на станції харківського метро. Для родини Нікі денне світло – це синонім смертельної небезпеки, хлопчику не дозволяють виходити назовні. Блукаючи покинутими вагонами й заповненими платформами, Микита зустрічає 11-річну Віку. Діти вирішують ризикнути і піднятися на поверхню, щоб відчути сонце на своїх обличчях.

фотофобія

Режисерами фільму є Іван Остроховський та Павол Пекарчик. До «Фотофобії» режисери вже працювали разом. У 2013 вони дебютували у кіно зі своїм повнометражним документальним фільмом «Оксамитові терористи», який вони зняли разом з Петером Керекешем, і який отримав премію Tagesspiegel Readers’ Award на Форумі Берлінале. Сольним дебютом Павола Пекарчика стала гібридна стрічка «Тихі дні» (2019), що була представлена у конкурсній програмі «Схід від Заходу» МКФ у Карлових Варах, у той час як Остроховський створив повнометражний фільм «Коза» (2015) та знову представив його на Форумі Берлінале.

Нагадаємо, на 80-му кінофестивалі Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica у Венеції також відбулася світова премʼєра стрічки «Назавжди-назавжди» режисерки Анни Бурячкової про підлітків у Києві 90-х.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/