Стрічку Ірини Цілик «Я і Фелікс» з письменником Юрієм Іздриком у головній ролі відтепер можна переглянути онлайн на трьох українських платформах: на Megogo, Sweet.TV та «Київстар ТБ».

Про це повідомила пресслужба Державного агентства України з питань кіно, за підтримки якого знято фільм. Повнометражний ігровий дебют «Я і Фелікс» української режисерки Ірини Цілик знятий за мотивами автобіографічного роману письменника та військового Артема Чеха «Хто ти такий?», який став у 2021 році «Книгою року BBC».

Історія розвивається на тлі буремних 1990-х. Це розповідь про дорослішання хлопця Тимофія, його сім’ю, друзів, перше кохання і дружбу з Феліксом, який став частиною його родини. Ветеран війни в Афганістані, колишній контррозвідник з ПТСР і любитель хорошої музики — Фелікс відкриє Тимофію інший погляд на світ, який змінить життя хлопця назавжди.

Для трьох головних героїв ця стрічка стала дебютом в українському кіно: Тимофія зіграли Андрій Чередник та Владислав Балюк. Роль Фелікса виконав український письменник і поет Юрій Іздрик. У фільмі також зіграли Володимир Гладкий («Дільничий з ДВРЗ»), Андрій Ісаєнко («Щедрик»«Кіборги»«Захар Беркут»), Анастасія Карпенко («Як там Катя?», «Лікар Ковальчук») та інші.

Над виробництвом картини працював український продакшн ForeFilms та українська режисерка Ірина Цілик, відома глядачам по фільму «Земля блакитна, ніби апельсин». Фільм «Я і Фелікс» вийшов в український прокат 11 квітня 2024 року.

Світова прем’єра стрічки відбулася на 38-му Варшавському міжнародному кінофестивалі. Екранізація книги була відзначена низкою нагород на міжнародних фестивалях, зокрема у 2023 році художній фільм отримав спеціальну нагороду на 53-му італійському кінофестивалі Giffoni в категорії «Generator +16», спеціальні відзнаки журі Національного конкурсу Київського МКФ «Молодість» та польського фестивалю українського кіно та культури «Ukraina! Festiwal Filmowy».

Джерело: https://www.cinema.in.ua/film-ia-i-feliks-onlain/