19 травня Почесне консульство Чорногорії в Харкові та Харківській області за сприяння Державного агентства України з питань кіно та ініціативи CinemAid Ukraine Charity Film Marathon реалізувало благодійний проєкт у м. Бар (Чорногорія) із показами створених за підтримки Держкіно історичної драми “КРУТИ 1918” Олексія Шапарєва та анімаційного фільму “Віктор-Робот” Анатолія Лавренішина.

IMG_5372             IMG_5371

Подію відкрили мер міста Бар Душан Райчевич, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні Драгіца Понорац, Тимчасова повірена у справах України в Чорногорії Наталія Фіалка. Почесний консул Ольга Олексієнко подякувала партнерам за готовність ширити український культурний продукт світом.

Чорногорія (3)

“На жаль, в Україну прийшла війна і я, як і мільйони людей, була вимушена покинути свою домівку, своє рідне місто (…). Я не бачу іншої місії, як транслювати світом правду про події в моїй державі, про російське вторгнення на територію незалежної держави, про злочини, які кояться проти мого народу сьогодні”.

Почесний консул Ольга Олексієнко

Окрім знайомства з культурою, історією та кінематографом України, захід мав на меті також збір коштів для допомоги тим, хто постраждав від війни в Україні. Подію відвідали дипломати посольства України в Чорногорії та Чорногорії в Україні.

Джерело:usfa.gov.ua