Цієї осені в широкий кінотеатральний прокат вийде фільм жахів про помсту та українську лють «Конотопська відьма» режисера Андрія Колесника. Пропонуємо до перегляду добірку світлин та цікавих фактів із залаштунків горору.

“Ліс, підземелля, лігво відьми, шалений холод, літри крові, багатокілограмовий грим — фільмування «Конотопської відьми» відбувалися в екстремальних умовах” – йдеться на сторінці фільму. “Нове українське кіно” зібрало цікаві факти та світлини зі знімального майданчика, оприлюднені командою “фільму жахів окупантів”. Читайте та дивіться в матеріалі.

За сюжетом горору, прадавня відьма з Конотопу, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил, але після того, як із початком повномасштабного вторгнення російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вирішує помститися, повертає свої сили і обрушує жахливі та криваві кари на убивць її нареченого.

За темою: Українська премʼєра фільму-міфу «Морена» відбудеться на Миколайчук Open

  • На створення фільму творців надихнув образ відьми з давньоукраїнських легенд та вірувань у надзвичайні здібності українських жінок, а також реальна історія конотопчанки, що трапилась на початку повномасштабного вторгнення. Погрожуючи тим, що «в Конотопі кожна друга – відьма», вона безстрашно кляла російського солдата, який вдерся на танку до її рідного міста.

  • Фільмування розпочалося наприкінці листопада і тривало упродовж місяця. Команда, серед учасників якої працювали безпосередньо дотичні до військової справи фахівці, продовжувала роботу попри складні погодні умови – сильні морози й різкі перепади температури та загрози ворожих обстрілів. Знімальним процесом курували військові консультанти.

  • Команда фільму «Конотопська відьма» відмовилась від застарілої традиції биття тарілки в перший день зйомок, натомість провела на майданчику ритуал з ляльками-вуду, який назвали «голку в орка».

Фото: @taras.tsymbaliuk / Instagram

  • В одній зі сцен горору зіграли діючі військові та ветерани, які у стрічці втілили самих себе — українських воїнів.

  • У фільмі також зіграли тварини-актори. Відьомського пса Оззі, названого на честь покровителя хеві-металу Оззі Осборна, зіграв французький бульдог Чарлі. Також глядач побачить на екрані ворону Єву та сколопендру Алевтину (що мала з десяток “дублерш”)

  • Упродовж стрічки відьма чимало разів змінює образи. В основі вбрання — давньоукраїнські символи, елементи містицизму, рослинні й тваринні мотиви. Окупанти у фільмі одягнені в справжню трофейну форму – її збирали в зоні бойових дій.

  • Щоб реалізувати вражаючий містичний образ відьми, художники витратили за час зйомок близько 20 кг силікону.

  • Попри жанр, що передбачає жорстокість, фільм насамперед про те, як важливо втриматися на межі людяності й самим не стати монстром.

  • За словами творців: «”Конотопська відьма” — фільм жахів окупантів. На ворогів чекає повільна мученицька загибель. Вони стануть добривом для нашої святої землі. Але не відразу».

«Конотопська відьма» – перший проект в майбутній лінійці горорів від Film.Ua Group з українським міфологічним бекграундом. Режисер стрічки – Андрій Колесник, автор ідеї, сценарист та шоураннер – Ярослав Войцешек («Сторожова Застава», «Захар Беркут», «Мавка. Лісова пісня»), оператор-постановник – Костянтин Пономарьов («Снайпер. Білий Ворон», «Максим Оса: Золото Песиголовця»), продюсерка – Ірина Костюк (кінотрилогія «Скажене весілля», «Велика прогулянка», «Мавка. Лісова пісня»).

Відьомський горор вийде на великі екрани восени 2024 року.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/konotopska-vidma-film/