Таланти не вмирають. Тож згадуємо найвідоміші фільми Жана-Поля Бельмондо і насолоджуємось культовими персонажами актора.

6 вересня 2021 року світ попрощався з культовим актором Жаном-Полем Бельмондо, який своєю майстерністю підкорив не лише рідну Францію, а й закордон.

Що треба знати про Жана-Поля Бельмондо:
Жан-Поль Бельмондо народився 9 квітня 1933 року у передмісті Парижа, у сім’ї відомого скульптора, професора витончених мистецтв – Поля Бельмондо.

Світову славу молодому акторові принесла роль у маніфесті французької “нової хвилі” — фільмі Жана-Люка Годара “На останньому подиху”. У перших стрічках Бельмондо створив образ юного бунтаря з чарівною усмішкою, чим одразу зачарував європейську молодь. Його зрілі ролі гострохарактерні, хоча актор знімався і в комедіях, і в бойовиках.

На останньому подиху, 1960
Стрічка Жан-Люка Годара стала маніфестом французької нової хвилі і назавжди змінила кіномистецтво. У ній на той момент нікому невідомий Бельмондо зіграв чарівного злочинця, який разом з американською студенткою хоче втекти в Рим.

Безтямний П’єро, 1965
“Божевільний П’єро” претендував на венеціанського “Золотого лева”, а Бельмондо був номінований на премію Британської Кіноакадемії як найкращий іноземний актор. За сюжетом Фердинанд, якого грає актор, і няня його дитини втікають до моря на краденому автомобілі, під зав’язку набитому краденими грошима.

Сирена “Міссісіпі”, 1969
Дует Жана-Поля Бельмондо і Катрін Деньов був приречений на успіх. Це історія про шлюбну аферистку, яка як сирена зачаровує і обкрадає закоханого в неї чоловіка.

Надзвичайний, 1973
У 70-х Бельмондо експериментує в комедійному жанрі. Комедія “Надзвичайний” – пародія на бондіану, що стала вже класикою. Стрічка відразу ж здобула популярність і у Франції, і далеко за її межами.

Професіонал, 1981
Бойовик, в якому легендарний француз зобразив секретного агента Жосслена Бомона. Агент отримує завдання від уряду та вимушений здійснити вбивство президента Н’Джала. Політична нестабільність в країні, в’язниця, зрада колег і тортури мали б зламати його дух, але він має намір здійснити своє секретне завдання, незважаючи ні на що.

Джерело: lux.fm