Новий епізод циклу «Народжені Україною», який розповідає про перебіг подій, що сприяли приписуванню українських діячів науки та культури до лав росіян, розповідає про Казимира Малевича.

Казимир Малевич — художник-авангардист, засновник супрематизму, автор однієї з найвизначніших картин 20 сторіччя — «Чорний квадрат на білому тлі». Радянський тоталітарний режим визнав його роботи «шкідливими» й забороняв творити.

Як пишуть творці проєкту, художник з дитинства надихався українською природою, народними піснями, малярством, іконописом. Все це потім знайшло відбиток у його творчості. Переважна частина автобіографії Малевича присвячена життю в Україні. Він і сам вважав себе сином України, та увесь світ знає його як російського художника, бо його здобутки, як і здобутки мільйонів інших визначних українців, були #Вкрадені.

Все життя Казимир Малевич підкреслював, що його художнє бачення світу сформувало українське село. Він часто писав листи українською, надихався мотивами української народної творчості, вважав себе українцем й усім серцем любив Київ: «…мене все міцніш тягнуло до Києва. Неповторним залишався у моїй пам’яті Київ. Будинки, вимурувані з кольорової цегли, гориста місцевість, Дніпро, далекі обрії, пароплави. Усе його життя впливало на мене дедалі більше».

У другому епізоді циклу «Народжені Україною» розповідається, за яких умов виникла ідея створення славнозвісного «Чорного квадрата», як радянська влада перешкоджала діяльності Казимира Малевича та чому люди на деяких його картинах не мають очей і рук.

Дивіться другий епізод «Народжені Україною» на YouTube за посиланням або на сайті нижче.

Російська влада століттями подавала свою культуру як «величну». Однак «велика російська культура» була культурою імперії й створювалася представниками багатьох націй, зокрема й українцями. Цикл «Народжені Україною» розповідає про українських діячів культури та науки, яких увесь світ помилково ідентифікує як російських.

Голос проєкту – Юрій Горбунов, виконавчий продюсер – Тетяна Носенко, продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова, сценаристи – Марія Квітка, Леонора Пащенко, графіка – Євген Санніков. Виробництво – Film.UA.

Джерело: //www.cinema.in.ua/narodzheni-ukrainoiu-malevych/