Жанр: Драма, Історичний

Режисер: Олесь Санін

Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш

Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін

Оператор-постановник: Сергій Михальчук

Художники-постановники: Олександра Дробот, Юрій Григорович

Режисер монтажу: Денис Захаров

Композитор: Алла Загайкевич

Художник по костюмах: Гала Отенко, Марія Керо

Художник із гриму: Ірина Солодовська

Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун

Кастинг-директор: Алла Самойленко

Бюджет: ₴ 86 678 891

Прем’єра: 24 серпня 2023 року

В ролях: Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Даша Плахтій, Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Олександр Мавріц

Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Цікаві факти:

 • “Довбуш” ‒ один із найдорожчих фільм в історії українського кіно ‒ з бюджетом у 86,7 мільйона гривень, був заявлений на 10-му конкурсному відборі Держкіно 2017 року.
 • Автором ідеї, співавтором сценарію та режисером картини є Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – “Поводиря” і “Мамая”.
 • Зйомки фільму “Довбуш” Олеся Саніна стартували у серпні 2018 року кінокомпанією “Пронто Фільм”.
 • Зніманню картини передувало ретельне вивчення авторами польських та українських архівних документів стосовно “епохи Довбуша”. Декілька місяців тривала фольклорна експедиція в Карпатах: збирали матеріали, аби відтворити унікальну атмосферу XVIII століття.
 • Знімали в найбільш мальовничих місцях Карпат – в Буковці та на Синевірі, на Чорногорі та на Стігу, на Писаному камені та в багряному лісі. Взагалі для зйомок фільму обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.
 • Вся автентична зброя для “Довбуша” створювалася у майстерні “Кузні Фантазій“.
 • Роль Олекси Довбуша зіграє Сергій Стрельников. Актор знявся у більш ніж 50 фільмах та серіалах (“Пристрасті за Чапаєм”, “Володимирська, 15”). Він є актором київського театру “Ателье 16”. Також Стрельніков зіграв одну із ролей у містичній драмі режисера Олександра Безручка “13 автобус”, зйомки якої відбувались минулого літа у Львові.
 • Роль Івана Довбуша, брата Олекси, зіграє заслужений артист України Олексій Гнатковський, актор та режисер з Івано-Франківська. Він також є куратором мистецького фестивалю Porto Franco.
 • Кохану Довбуша Марічку зіграє Даша Плахтій. Київська актриса вдало дебютувала у головній ролі в фільмі Марини Степанської “Стрімголов”. За цю роботу вона отримала національну кінопремію “Золота Дзиґа” як найкраща акторка.
 • У 2020 році проект “Довбуш” режисера Олеся Саніна було презентовано на EFM — одному з найбільших світових кіноринків в рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю.
 • Про Довбуша знімали фільми вже неодноразово. Про нього почав знімати Іван Кавалерідзе ще у 1941-му, але завадила Друга світова. Є фільм “Олекса Довбуш” 1959-го та, нарешті, “Легенда Карпат” з Валерієм Харчишиним. Та режисер нової стрічки Олесь Санін обіцяє зробити сучасний та актуальний фільм, який буде комерційно успішним й цікавим практично всім.