Країна: Україна
Студії: FILM UA Production (Україна), Pepito Produzioni та Rai Cinema (Італія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Жанр: Сімейна комедія
Режисер: Джованні Дота
Актори: Ірма Вітовська, Джованні Калканьо, Джудітта Васіле, Лоренцо Скальцо, Габріеле Чічірелло, Мауріціо Болонья, Вінченцо Пірротта, Дмитро Вівчарук, Ольга Вівчарук та інші.

Головна героїня фільму Влада Коза продає свій дім у Карпатах та летить до сонячної Сицилії, щоб жити з донькою та допомагати в догляді за онуком. Та виявляється, приїзду мами ніхто не чекав… Після сварки з донькою Влада випадково опиняється на віллі колись могутнього італійського мафіозі дона Фредо, нині вдівця, який переживає глибокі кризи – особистісну, сімейну та фінансову. Влада влаштовується прибиральницею, але стає порятунком цього дому: мамою для дітей дона Фредо та реформаторкою дотепер старої, неефективної та, головне, негуманної мафії.

Цікаві факти:

  • Україно-італійська комедія «Коза Ностра. Мама їде» розповідає про італійську мафію та сімейні цінності: батьки та діти, кримінал та побут, конфлікти та любов.
  • «Коза Ностра. Мама їде» — яскравий приклад того, як українки просувають український бренд у світі. Попри те, що Італія є мажоритарним ко-продюсером, а у фільмі йдеться про італійську мафію, проєкт придумали українки. Головна героїня, прізвище якої дало назву фільму, за сюжетом є уродженкою карпатського селища, і її також зіграла українка — неперевершена акторка театру та кіно Ірма Вітовська.
  • Проєкт цього фільму придумали українки: авторкою ідеї та співсценаристкою виступила Анастасія Лодкіна, а продюсеркою – Катерина Вишневська.
  • Зйомки комедії припали на 2020 рік, у розпал першої хвилі пандемії коронавірусу. Знімали в українських Карпатах, на острові Сицилія та в околицях Риму, в умовах суворих карантинних обмежень. По завершенню зйомок команда планувала гучну прем’єру в Києві за участі колег з Італії, проте 24 лютого 2022 року усе змінило.
  • Втім, у травні 2022 року відбулася прем’єра стрічки в Римі, після якої стартував широкий комерційний прокат в Італії. І от, майже через півроку, фільм повертається на Батьківщину: з 1 грудня українці зможуть насолодитися вражаючою історію про мужню, сильну та трохи шалену українську жінку.
  • Цікаво, що 22 травня фільм був представлений у межах Marche du Film — кіноринку під час 75-го Каннського кінофестивалю.