Хронометраж: 102 хв

Жанр: драмеді з елементами чорної комедії

Компанія виробник: Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за підтримки Українського Культурного Фонду

Режисер: Олексій Тараненко

Продюсери: Андрій Корнієнко, Артем Колюбаєв, Максим Лещенко

Виконавчі продюсери: Тарас Босак та Вероніка Крижна

Оператор: В’ячеслав Раковський

Автор сценарію: Павло Белянський

Саша займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Він сповнений цинізму та іронії.

Навіть у спілкуванні із самотнім літнім чоловіком, який замовив пам’ятник самому собі, і бізнес-леді, яка щойно поховала сина.

Несподівано в життя Саші повертається його донька-підліток.

Водночас герой втягується в боротьбу за владу на цвинтарі.

У вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Цікаві факти:

  • Драмеді з елементами чорного гумору Олексія Тараненка «Я працюю на цвинтарі» – життєствердне кіно про смерть, яке не соромиться показати справжнє життя: зі своїм початком та його неминучим фіналом, але таке цікаве й дивовижне.
  • В основі фільму — однойменний бестселер українського письменника Павла «Паштета» Белянського.
  • Як зазначають творці стрічки, жарти крізь сльози та над сльозами, життя та смерть, Ерос і Танатос у нерозривному зв’язку, кримінальні «розборки», переділ власності, сімейні конфлікти, пошуки себе та обережно оптимістичні думки про майбутнє — попри назву, «Я працюю на цвинтарі», насправді, є життєствердним фільмом про перемогу життя.
  • Зйомки драмеді завершилися ще до початку повномасштабної війни, і навіть на знімальному майданчику творцям фільму доводилося долати чимало стереотипів. «Було дуже багато моментів пов’язаних із упередженням щодо цвинтарів, з усіма цими стереотипами та страхом перед мерцями. Це було і в знімальній групі, але швидко минуло, бо ти або працюєш, або боїшся. Таксисти, наприклад, не хотіли рано-вранці заїжджати на територію цвинтарів, і якщо для Байкового це нормально, то для Лісового, оскільки воно дуже велике, реальна проблема. Там від центрального входу до місця зйомки треба було пройти пару кілометрів», — розповідає режисер фільму Олексій Тараненко.
  • Про один із епізодів розповідає Віталій Салій, виконавець головної ролі Саші: «Ця сцена знімалася наприкінці усіх зйомок. І ми нашою групою вже стільки всього пройшли, що ти голий або одягнений — вже було несуттєво. Все було дуже легко і професійно, навіть легше, ніж будь-яка постільна сцена. Ми знімали на Байковому цвинтарі на алеї, де поховані видатні українські діячі. Я біг голяка один дубль, другий, третій… У перерві між дублями, у якийсь момент, я розумію, що стою дупою до могили Амвросія Бучми. А Бучма — великий український актор, який грав в театрі імені Франка, і одна з його відомих сцен — де він протягом п’яти-шести хвилин проживав драму, повернувшися до глядачів спиною. А я стою тепер голий, і в голові думка: “Вибачте, Амвросію Максиміліановичу, ви у свій час геніально грали спиною, а мені доводиться перед вами грати дупою”».
  • Стрічка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution.
  • Фільм понад рік подорожував фестивалями по всьому світу. У 2021 році стрічка здобула перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на Munich Film Award 2021, в номінації “Найкращий актор” (Віталій Салій) за версією Національної спілки кінокритиків “Кіноколо”, отримала нагороду за “Найкращу операторську роботу” на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival та стала кращою в номінації “Найкращий постер” за версією Red Movie Awards.