Американська компанія Shout! Factory придбала права на показ українського мультфільму «Мавка. Лісова пісня» на територіях США та Канади. В український прокат мультфільм виходить 2 березня – одночасно з прокатом у Північній Африці та на Близькому Сході.

«Крім присутності на дуже конкурентному ринку, ми отримали додаткові інструменти для промоції України – не лише як відомого бренду, а і як країни-виробника дуже якісного контенту», – розповів Forbes директор Film.ua Distribution Євген Драчов.

Раніше мультфільм продали на понад 20 територіях: Франція, Італія, Іспанія, Португалія, Польща, Румунія, Хорватія, Естонія, Латвія, Литва, Албанія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Сербія, Словенія, Чехія, Болгарія, Угорщина, Норвегія, Данія, Ісландія, Швеція, Фінляндія, Греція, Монголія, а також країни Близького Сходу та Північної Африки.

Ситуація з масовою купівлею прав для показу українського продукту – нетипова, за словами Драчова. «Ми працюємо, щоб довести ринку, що українська анімація не просто якісна та конкурентоспроможна, а ще й комерційно приваблива. Кілька років тому таким великим успіхом стала «Викрадена Принцеса»», – додає він. Тоді ще до прем’єри мультфільму в Україні право на його показ купили 30 країн світу.

Продаж «Мавки» здійснювали за світовими ринковими умовами. «Якісну продукцію оцінюють гідно з точки зору фінансів», – каже Драчов.
Нині команда Film.ua Distribution веде перемовини з партнерами Азійського регіону, зокрема Китаєм, Кореєю та Японією.

Над мультфільмом «Мавка», створеним за мотивами «Лісової пісні» української письменниці Лесі Українки, працювали сім років. Проєкт адаптований під жанр сімейної анімації. В основі стрічки – образи зі слов’янських міфів і легенд.

11 липня топовий дистриб’ютор Universal Pictures Content Group придбав повний пакет прав на показ «Мавки» у Франції та на франкомовних територіях. Це перший контракт FILM.UA з NBCUniversal і величезний прорив для всієї індустрії, казала торік Forbes Анна Єлісєєва.

Анімаційних героїв мультфільму озвучували українські зірки Артем Пивоваров, Олена Кравець, Юлія Саніна та DZIDZIO. Співачка Христина Соловій заспівала у двох офіційних саундтреках до фільму. Прима-балерина Національної опери Катерина Кухар працювала над рухами та пластикою Мавки.

В липні 2021 року повідомлялось, що загальний бюджет мультфільму оцінювався у майже 190 млн грн. Частка державної участі у виробництві мультфільму складає 49,5 млн грн.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/