4 березня 1950 року відбулась прем’єра мультфільму “Попелюшка” від студії Disney. Робота над стрічкою тривала 8 років.

Мачуха заздрить красі пасербиці, робить з неї прислугу. Та живе на горищі, ходить в лахмітті та терпить знущання двох зведених сестер. Дружить тільки з мишами та свійськими тваринами. Одного разу всіх дівчат королівства запрошують на бал до принца, за сюжетом.

Студія переживала збитки після Другої світової війни. Не вдалося відбити бюджет “Бембі”. Погодились на держзамовлення – анімацію про культуру Латинської Америки. Так з’явилися стрічки “Три кабальєро” та “Привіт, друзі!”. Виконували замовлення військової пропаганди та випускали малобюджетні короткометражки.

Створюючи “Попелюшку”, студія влізла в борги на понад $3 млн. На сучасні гроші – близько $10 млн. Щоб зекономити, 90% мультфільму зняли за участю живих акторів. Ризик полягав у створенні саме повнометражного мультфільму. Щоб глядачі легше сприймали після комедійних коротких анімацій з Міккі Маусом та “Томом і Джері”, у “Попелюшку” додали підсюжет з мишами. Поєднання історій дало ширшу аудиторію.

Волт Дісней зізнавався, що в Попелюшці бачив себе, бо так само пройшов шлях від злиднів до багатства. Його улюблена сцена мультфільму, коли лахміття принцеси перетворюється на бальну сукню.

“Попелюшка” стала великим касовим хітом. При виробництві у $3 млн заробила $263 млн. Це сучасні $2,8 млрд. Мультфільм врятував студію від закриття. Грошей вистачило на наступні 5 мультфільмів, початок будівництва Діснейленду, телевізійні проєкти, власну дистриб’юторську компанію.

Попелюшка була прислугою у власному домі, жила на горищі, ходила в лахмітті та терпіла знущання двох зведених сестер. На балу познайомилася з принцом та вийшла за нього заміж, за сюжетом мультфільму 1950-го.

Саундтрек отримав 3 “Оскари”. Авторські права на пісні належали саме Діснею, а не виконавцям. Тоді це було нововведенням.

“Дісней” зніме кіноадаптацію “Попелюшки”, стрічка вийде в прокат 2021 року. Принцесу зіграла кубино-американська співачка Каміла Кабельйо. Хрещену фею втілить Біллі Портер – темношкірий актор.

Джерело: kinorium.com