Презентовано трейлер художнього фільму «Буча», заснованого на реальних подіях, які відбувалися у перший рік російського вторгнення в Україну. Фільм, знятий за сприяння ГУР, вийде в широкий український прокат 07 листопада.

20 червня автори фільму «Буча» оприлюднили офіційний трейлер стрічки, яка розповість світу про героїзм і трагедії, що випали на долю звичайних людей під час російського вторгнення в Україну. Про це стало відомо на сайті Уніан.

Стрічка зосереджується на реальних подіях, які відбувались у місті Буча та інших населених пунктах Київщини, і розповідає історію громадянина Казахстану, що отримав притулок в Україні у 2019 році та зумів врятувати понад 200 українців з окупованих територій. Фільм заснований на реальній біографії казахського волонтера Костянтина Гудаускаса.

Головну роль у фільмі виконав відомий польський актор Цезарій Лукашевич (“З любов’ю, Вінсент”, “Кріпачка”), а його антагоніста і головного негативного персонажа зіграв В’ячеслав Довженко (“Інший Франко”, “Будинок “Слово”: Нескінчений роман”). Також у фільмі знялись відомі українські актори, такі як, Артемій Єгоров (“Сусідка”), Сергій Стрельніков (“Безславні кріпаки”“Довбуш”), Катерина Олос (серіал “Зозулі”), Анастасія Нестеренко (“Пошта”), Даніель Салем та багато інших.

Дивіться офіційний трейлер на Youtube дистриб’ютора B&H Film Distribution:

Режисером фільму став український музичний продюсер Станіслав Тіунов (гурти Kazaky, The Hardkiss, співачка Alloise), який до цього зняв серіал “Молодість” 2020 року, а сценаристом та продюсером Олександр Щур.

“На етапі створення експлікації майбутньої картини я відчув, що боротьба героїв фільму перейшла в боротьбу з усіма учасниками знімального процесу, а наприкінці – в боротьбу із самими з собою. По завершенні першого драфту, за два роки роботи, мій внутрішній світ на якийсь час спорожнів, бо повністю залишився в цій картині. Саме тому “Буча” сповнює глядача емоціями й відчуттями, які дарують віру та сили на боротьбу”, – розповів Тіунов.

У свою чергу Щур розповів, що під час роботи над фільмом команіді дуже допомагали представники Головного управління розвідки МОУ. “Вони консультували нас, надавали фото та відеоматеріали, ознайомили з текстами перехоплень розмов російських військових, агентурними даними. Все це ми використовували у фільмі”, – поділився продюсер і сценарист стрічки.

Автори фільму зазначають, що особливу увагу приділяли психологічному аспекту, щоб зміст не ретравматизував глядачів. Команда намагалася не акцентувати увагу на насильстві, зберігаючи при цьому повну картину подій. Це зробило “Бучу” не просто кінопроєктом, а монументом мужності, боротьби та надії, впевнені автори фільму.

Олексій Кругляченко, психіатр із 20-річним досвідом, який консультував команду фільму “Буча”, підкреслює важливість розуміння посттравматичного стресового розладу (ПТСР), який охоплює цілі громади у воєнний час. ПТСР не обмежується індивідуальними випадками; він може стосуватися всієї країни, що відчуває постійний тиск і тривогу від військових дій.

Фільм створено завдяки інвестиціям приватних осіб з України, Польщі, Канади та США. В широкий український прокат фільм вийде 07 листопада 2024 року.

Офіційний постер фільму

буча

Джерело: https://www.cinema.in.ua/treiler-filmu-bucha/