На кіноринку Marché du Film – Festival de Cannes 76-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український національний павільйон, де відбудуться заходи, спрямовані на підтримку української кіноіндустрії.

18 травня пройдуть панельні дискусії «Кіноіндустрія України крізь війну: ризики та можливості» про об’єктивну оцінку українського кіно в роки війни та унікальний досвід зйомок періоду повномасштабного вторгнення, а також «Кенселінг російської кіноіндустрії: від каси до фінансування міжнародного тероризму», яка представить наочну демонстрацію того, як легальний кінопрокат в Росії призводить до залучення до фінансування тероризму та відеопіратства як державної політики в Росії.

20 травня відбудеться презентація соціальної ініціативи “Worked on in Ukraine” від українсько-європейської продюсерської компанії Dim Filmhouse. Ініціатива спрямована на інтеграцію українських кінематографістів за кордоном до нових кіноринків та боротьбу з безробіттям в українській кіноіндустрії.

21 травня відбудеться дискусія “Women at War: A Year of Experience”, яка висвітлить важливу роль та проблеми жінок у зонах конфлікту, а також потребу в тому, щоб їхні голоси були почуті в процесах прийняття рішень, пов’язаних із миром і безпекою.

22 травня проходитиме пітчинг-сесія, що буде присвячена пошуку іноземних копродюсерів. Заявки на презентацію проєктів від України направляти на адресу електронної пошти Державного агентства України з питань кіно (info@usfa.gov.ua).

Український національний павільйон організовано завдяки підтримці Каннського кінофестивалю та кіноринку Marché du Film, які підтримали Україну й у 2023 році та відмовились брати плату за оренду Українського павільйону. Серед представників кіноіндустрії, що підтримали павільйон: Державне агентство України з питань кіно, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка Підприємців теле та кіноіндустрії»Українська Кіноасоціація, ГО «Центр розвитку креативних індустрій»

Джерело: https://usfa.gov.ua/