З 24 жовтня по 6 листопада у Відні пройде найбільший австрійський кінофестиваль Viennale.

На ньому вперше презентують спеціальну програму українського кіно, повідомляє компанія “Артхаус Трафік”.

“В межах програми будуть показані чотири найновіші українські стрічки, які вже встигли завоювати міжнародне визнання, а також відбудеться вечірка для професійного нетворкінгу” – повідомили в компанії.

До української програми включили стрічки-призери Венеції, Карлових Вар та Одеського кінофестивалю. Вони покажуть глядачам, як працює нове покоління українських режисерів.

Драма “Додому” – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, щоб повернути молодшого сина додому. Також має забрати старшого і поховати на батьківщині в Криму за мусульманськими традиціями. Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі “Особливий погляд” Каннського кінофестивалю. В Україні фільм нагородили гран-прі на Одеському кінофестивалі – “Золотим Дюком”, який присуджується за підсумками глядацького голосування. Зараз фільм Алієва претендує на номінації Європейської кіноакадемії та представляє Україну як національного кандидата на премію “Оскар” у категорії “Найкращий міжнародний фільм”.

Світова прем’єра антиутопії “Атлантида” Валентина Васяновича відбулася у межах офіційної конкурсної програми “Горизонти” Венеційського кінофестивалю, де стрічку відзначили як найкращий фільм. “Атлантиду” також презентували у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто і в рамках спеціального шоукейсу Українського інституту та Одеського кінофестивалю для міжнародних відбірників і дистриб’юторів. Події фільму розгортаються у постіндустріальному майбутньому, після повернення окупованого Донбасу до складу України.

Комедія “Мої думки тихі” – дебютний повнометражний фільм режисера Антоніо Лукича. Вперше фільм показали у секції East of West Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де стрічку нагородили Спеціальною премією журі. Українська прем’єра відбулася в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю, де робота Лукича отримала приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська) та спеціальну згадку журі (Андрій Лідаговський). В основу сюжету лягла історія про молодого звукорежисера, для якого запис голосів закарпатських тварин може стати шансом переїхати до Канади. Однак це завдання виявляється набагато складнішим, коли головним супутником у новій роботі стає його мама.

Світова прем’єра документального фільму “Тато – мамин брат” Вадима Ількова відбулася у межах європейського фестивалю документального кіно Visions du Réel у Ніоні, Швейцарія, де стрічка отримала приз як найбільш інноваційний фільм міжнародної конкурсної програми. На Одеському кінофестивалі “Тато – мамин брат” фільм нагородили преміями за найкращий український повнометражний фільм та найкращого українського режисера. Головний герой – відомий український андеграундний перформер Анатолій Бєлов. Богемний співак та художник стає батьком своєї п’ятирічної племінниці, коли психічне здоров’я його сестри погіршується.

Українська програма на Viennale організував Український Інститут спільно з компанією “Артхаус Трафік” в рамках Двостороннього року культури Австрія – Україна 2019.

7 фільмів увійшли до основної міжнародної програми кінофестивалю “Київський тиждень критики”. Пройде у столичному кінотеатрі “Жовтень” із 24 до 30 жовтня.У міжнародній програмі продемонструють хіти цьогорічних Каннського та Венеційського кінофестивалів. Після кожного показу на глядачів чекає дискусія із кінокритиком.

Джерело: GAZETA.UA