У продовження документального циклу “Народжені Україною” про українських митців та вчених, надбання яких впродовж віків вважали російськими і чиї досягнення були #вкрадені, FILM.UA представляє новий цикл “Загублені імена”Проєкт присвячено талановитим особистостям України, чиїми здобутками захоплюються в усьому світі, але про яких у нашій країні знають несправедливо мало.

Український Щедрик, найвідомішу різдвяну пісню у світі, чув кожен. Однак людину, яка познайомила світ із цією легендарною щедрівкою, диригента Олександра Кошицяв Україні знають далеко не всі.

Його ім’я та імена багатьох інших видатних українців, які зробили неоціненний внесок у розвиток української держави та прославили Батьківщину далеко за її межами, для більшості й досі залишаються невідомими.

Героєм першого випуску нового циклу “Загублені імена” є Олександр Кошиць, композитор, хормейстер, диригент і фольклорист. Саме він познайомив світ зі Щедриком Леонтовича, а його обробка колискової Ой, ходить сон край вікон лягла в основу джазового стандарту Summertime Джорджа Ґершвіна.

Виконавчий продюсер  Тетяна Носенкопродюсери  Юлія Мордас, Олена Малковаконсультант  Марія Квіткасценарист  Леонора Пащенкографіка  Євген Санніков.

Джерело: https://usfa.gov.ua/