Козацький трилер “Максим Оса і золото Песиголовця” обіцяє стерти клеймо “шароварщини” з козацтва і розповісти історію брутального січовика, про чиї подвиги ходять легенди.

Як повідомила порталу “Нове українське кіно” прес-служба картини, Максим Оса – це переосмислений “книжковий” образ українського козака, створений Мирославом Латиком й Андрієм Бабіком. “Оса не зовсім простий хлопець, який намагається розплести “гадюче кубло”. Навіть те, що він бачить, насправді, може виявитися неправдою. Можливо хороше не є хорошим, а погане не є поганим”, — описує свого загадкового героя режисер Мирослав Латик.

У стрічці обіцяють поєднати жанри детективу та фентезі, створюючи гармонійну мультижанровість — аби кожен глядач зміг знайти щось своє. Брудне середньовіччя, відсутність лоску та шику підсилює містично-фентезійний настрій фільму, а нуарні кадри — загадкову, детективну атмосферу оповіді. Максим Оса у виконанні актора Василя Кухарського — харизматичний, грубий козак, гострий на слівце, який приковує погляд з першого ж кадру, – так описують картину її творці.

Автором трейлеру “Максим Оса та золото Песиголовця”  став український актор Володимир Гурін (“Погані дороги”, “Королі репу”) , виконавець ролі Анджейки у фільмі.

“На комікс я спирався як на загальний настрій, тому що навіть на рівні костюмів ми змінювали стилістику. Я хотів більше брутальності, менше “шароварної” козаччини, спаплюжена радянською владою, яка мені, як явище, не подобається. Я хотів це “перекроїти”. Події відбуваються за 10 років до повстання Хмельницького, відповідно там така козаччина, яка нам, сучасним українцям, більш відома та зрозуміла. Під час кадрування опиралися не на комікс Баранька, а на принцип коміксових ракурсів кадрів як таких, у загальному розумінні екранізації коміксів”, — додає режисер.

Зйомки фільму тривали 1,5 роки, з перервою на карантин, спричинений пандемією COVID-19. Натурні кадри з Київщини доповнені інтер’єрними зйомками на Рівненщині та Житомирщині. Фільм створено Кіностудією дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію в Україні проводять FILM.UA Distribution та Кіноманія.

Головні ролі і стрічці зіграли Василь Кухарський, Володимир Ющенко, Володимир Гурін, Сергій Деньг, Альбіна Корж та Анастасія Михальчук.

Фільм про сучасного українського козака в кіно з 13 жовтня, до Дня українського козацтва.

Джерело: cinema.in.ua