Драма Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір» увійшла у перелік найкращих фільмів 2023 року від британського видання The Guardian.

Редакція міжнародного авторитетного видання The Guardian оприлюднила список гучних кінопрем’єр, що цього року вийшли на екранах Великої Британії. Про це написали на офіційній сторінці фільму в Facebook.

“Серед стрічок у добірці — епатажна історія з оскароносною Кейт Бланшетт, нова робота Спілберга та наш «Памфір»”, – діляться творці стрічки.

Події фільму розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу Маланка. Памфір повертається додому після тривалої відсутності, щоб возз’єднатися з сім’єю. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію і змушує його звернути на ризикований шлях з незворотними наслідками.

“Це не натякає на війну росії проти України, але, можливо, цей конфлікт є підтекстовим, у сенсі племінної лояльності, спільнотних традицій і чіткого, майже окультного потягу до Заходу”, —  пише у статті про «Памфір» британське видання.

«Памфір» — копродукція України, Франції, Польщі, Чилі, Німеччини та Люксембургу. Виробництво компанії Bosonfilm, у співпраці з Les Films D’Ici, Madants, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures, Soilfilms, Wady Media та Moderator.

Режисером та автором сценарію фільму є Дмитро Сухолиткий-Собчук. Продюсери: Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Жанкарло Насі. Ко-продюсери: Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко, Сільвана Сантамарія, Адольф Ель Ассаль, Адам Гуделл.

Виробництво фільму підтримали Державне агентство України з питань кіно, Польський Інститут Кіно (PISF), Французький національний центр кіно CNC (Aide aux cínemas du monde), Чернівецька обласна державна адміністрація та міжнародні фонди Visions Sud Est, Hubert Bals Fund та Goteborg Film Fund. Міжнародна промоція здійснюється за підтримки Українського Інституту, German Films та Goteborg Film Fund.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/