Представлена міжнародна версія постеру фільму “Номери” для ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale), який проходитиме з 20 лютого по 1 березня. Світова прем’єра картини за однойменною п’єсою режисера Олега Сенцова відбудеться 18 лютого і 21 лютого в рамках спеціальних показів кінофестивалю. У показах візьмуть участь режисери Олег Сенцов і Ахтем Сейтаблаєв.

Фільм “Номери” був зрежисований дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. Олег Сенцов під час роботи над фільмом перебував в колонії суворого режиму на півночі Росії, а Ахтем Сейтаблаєв допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсером фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали в листах, яких, за словами Ганни, було більше сотні.

Гротескна драма розповідає про суспільство, яке намагається побороти свої страхи і отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі і верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу і робити все згідно книзі Правил. У них немає можливості вибирати, як жити і кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі існуючі закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їх закони. Номери відмовляються від старої системи, але чи буде нова краще попередньої?

У картині знялися Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедин, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко. Композитором виступив учасник групи “Океан Ельзи” Мілош Єліч.

Прем’єра фільму “Номери” в Україні запланована на осінь 2020 року.

Джерело: 112.ua