Фільми «Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка, «Магда» Дениса Соболєва, «Максим Оса» Мирослава Латика та «Клондайк» Марини Ер Горбач – 4 must-see українські прем’єри, що виходять цієї осені в кінотеатрах країни (ОНОВЛЮЄТЬСЯ).

Нова реальність в умовах війни змінила життя всіх українців. Об’єднавшись кожен на своєму фронті, найсміливіша у світі нація бореться за існування. Так українська кіноіндустрія продовжує працювати, а автори фільмів влаштовують національні прем’єри, аби підтримати українське кіно та відвернути від тривожних думок українців. Згадаємо стрічки «Скажені сусіди» та «Снайпер. Білий ворон», які влітку першими з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну вийшли в прокат. 

Осіннього сезону на глядачів чекають ще більше прем’єр в українських кінотеатрах. На екрани саме вийдуть 4 релізи, і кожен глядач знайде щось для себе — фільм-лауреат кінофестивалів «Санденс» і «Берлінале» про події війни на Донбасі 2014 року та збиття літака рейсу MH17, історична драма про події Першої світової війни, першу в історії українського кінематографу екранізацію коміксу про українського відьмака та драмеді з елементами чорного гумору про працівника цвинтаря. 

Редакція “Нового українського кіно” підготувала традиційний огляд новинок сезону, які побачимо у кінотеатрах вже у вересні. Підтримуємо разом українську кіноспільноту та байкотуєм російське кіно!

Я працюю на цвинтарі

https://www.cinema.in.ua/ia-pratsiuiu-na-tsvyntari/

Дата виходу в Україні: 15 вересня

Про фільм: Драмеді з елементами чорного гумору «Я працюю на цвинтарі» режисера Олексія Тараненка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol, за мотивами однойменного бестселера Павла «Паштета» Белянського.

Сюжет: Саша займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Він сповнений цинізму та іронії. Навіть у спілкуванні із самотнім літнім чоловіком, який замовив пам’ятник самому собі, і бізнеследі, яка щойно поховала сина. Несподівано в життя Саші повертається його донька-підліток. Водночас герой втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. У вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Фільм понад рік подорожував фестивалями по всьому світу. У 2021 році стрічка здобула перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на Munich Film Award 2021, в номінації “Найкращий актор” (Віталій Салій) за версією Національної спілки кінокритиків “Кіноколо”, отримала нагороду за “Найкращу операторську роботу” на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival та стала кращою в номінації “Найкращий постер” за версією Red Movie Awards.

Магда

магда

Дата виходу в Україні: 13 жовтня

Про фільм: Історична драма «Магда» режисера Дениса Соболєва та виробництва кінокомпаніями Master Production та Ganza Film заснована на реальній історії німкені Магди Хоманн, яка закохалась в українського солдата за часів Першої світової війни та приїхала з ним в Україну.

Сюжет: В основі стрічки – повість українця Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна «Любов і муки Магди Хоманн», сюжетна лінія якої розгортається паралельно в декількох періодах і охоплює століття європейської історії. На прикладі долі німецької дівчини Магди Хоманн, яка через кохання зазнала горя, поневірянь і опинилася у таборах ГУЛАГу, показано, як світові війни ламають людські життя.

Український біографічний фільм визнано найкращою драмою Будапештського кінофестивалю у січні цього року. Раніше фільм здобув премії за найкращу режисерську та операторську роботу на Київському міжнародному фестивалі «Кінолітопис», виборював головний приз індійського кінофестивалю Golden Eagle Film Festival.

Максим Оса

Максим Оса

Дата виходу в Україні: 13 жовтня (дату не підтверджено)

Про фільм: Пригодницький трилер Мирослава Латика «Максим Оса», виробництво якого кіностудія дитячих та юнацьких фільмів ім. О. О. Ханжонкова розпочала ще у 2013 році, створено за мотивами однойменного коміксу Ігоря Баранька.

Сюжет: 1636 рік. Максим Оса їде назустріч козакам, які перевозили золото польського короля. Внаслідок нез’ясованих обставин майже весь загін вбитий, а Оса стає головним підозрюваним.

Нагадаємо, що фільм виграв пітчинг Держкіно ще у 2013 році. Від тоді стрічка змінила декілька режисерів і навіть продюсерів та отримала додаткове державне фінансування. Очікування цього фільму можна певним чином порівняти з очікуванням виходу анімаційної «Мавки».

Клондайк

клондайк

Дата виходу в Україні: 03 листопада

Про фільм: Копродукційна (Україна, Туреччина) драма Марини Ер Горбач «Клондайк» розповідає про події війни на Донбасі та подружжя, яке чекає народження дитини, мешкаючи поблизу місця збиття літака рейсу MH17.

Сюжет: Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак.

Світова прем’єра стрічки відбулася на Санденсі — найбільшому фестивалі незалежного кіно в США, де вона здобула Приз за Найкращу режисуру. Відзнака й участь стали для України історичними: «Клондайк» — це перша українська ігрова картина в програмі міжнародного конкурсу фестивалю.

Стрічка також була представлена на Берлінському міжнародному кінофестивалі в програмі Panorama, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Фільм удостоїли двох нагород: Екуменічного журі та Глядацьких симпатій.

Джерело: cinema.in.ua