Розпочинається виробництво документального фільму про участь канадського снайпера Валі в захисті України від окупантів. Створення стрічки координує американський продюсер, номінант на «Оскар» Ден Толмор, відомий своєю роботою «Зима у вогні».

Про це повідомляє Детектор медіа з посиланням на пресслужбу DD&T. Компанія Good Fight Production, яка входить до складу групи DD&T Дена Толмора, у співпраці з українською студією Art Territory оголосила про роботу над фільмом «Валі» / «Walі» про канадського снайпера, який вирушив захищати Україну невдовзі після повномасштабного російського вторгнення.

Стрічка розкриє перетворення ІТ-фахівця мирної Канади на професійного солдата фронтової України. Глядачі спостерігатимуть за досвідом Валі протягом перших місяців війни та його особистими жертвами, на які снайпер пішов, щоб допомогти Україні повернути свободу.

Як зауважив сам Валі, 90% сказаного про нього в пресі та на телебаченні не відповідає дійсності, тому творці фільму хочуть показати реальну історію цієї людини.

«У Європі перед тим, як перетнути кордон, я зустрівся з кількома антипутінськими та українськими лідерами. А у день, коли я повинен був в’їхати в Україну, друг, який мав зустріти мене, був знайдений мертвим у своїй квартирі. Таким чином, несподівано документальний фільм стає частиною історії і перетворюється на шпигунське кіно. Так мартіні з пляжем замінюються кров’ю та окопами», — розповів снайпер.

фільм валі

Фото: пресслужба DD&T

Створення документальної стрічки координує американський продюсер, номінант на «Оскар» Ден Толмор, відомий своєю роботою «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» / «Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom», в якій показано українську Революцію гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013-2014 років.

Над виробництвом стрічки також працюватиме українська студія Art Territory. Виконавчими продюсерами є Сергій Баранов та Ігор Волков, а режисером — Олександр Кірієнко.

«Ми маємо на меті показати реальність людей, які, незважаючи на особистий ризик, надають допомогу Україні не лише словами, а й діями. Головний герой нашого фільму був на передовій разом із нашими хлопцями, а тепер він активно бере участь у підготовці бійців для фронту. Його особистість і характер змушують нас задуматися про неймовірні ризики, на які люди йдуть, щоб захистити нашу країну та її громадян», — зазначив Сергій Баранов.

Документальний фільм «Валі» є першим кроком до створення повнометражної художньої стрічки, присвяченої канадському снайперу.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/