Цього року Одеський кінофестиваль вперше відбудеться в онлайн-форматі та пройде з 25 вересня по 3 жовтня.

Український режисер, сценарист і кінопродюсер Роман Балаян отримає нагороду “Золотий Дюк” 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю за внесок у кіномистецтво. Про це повідомляється на сайті ОМКФ.

За свою карьеру він зняв 15 фільмів, написав сценарії до 7 стрічок та спродюсував два фільми.

“Зазвичай нагороди за внесок вручають з огляду на роки. Сподіваюсь, в цьому випадку це не так. Хотілося б завжди відповідати такій нагороді та закладеному у ній значенню”, – прокоментував Балаян.

Роман Балаян починав як режисер у 1970 році на Київській кіностудії. Згодом викладав на Вищих курсах сценаристів та режисерів Держкіно СРСР. Сам Роман Гургенович вважає себе учнем Сергія Параджанова.

Його режисерський дебют відбувся у 1973 році. Другий фільм Романа Балаяна “Бірюк” отримав номінацію на “Золотого ведмедя” Берлінале у 1977 році. А художній фільм “Польоти уві сні та наяву” 1987 року став одним з найкасовіших хітів радянського кіно. Ця стрічка стала узагальненням трагедії покоління, що жило в умовах абсурдних реалій режиму пізнього соціалізму. У 1997 році Роман Балаян отримав звання Народного артиста України, а у 2001 році – Академіка Національної академії мистецтв України.

 

Джерело: 112.ua