Восьмисерійна документальна стрічка «Спадок Терещенків» розповідає про чотири покоління української династії, які «після себе залишили дуже вагомий слід», але пам’ять про які була викреслена за радянської влади.

Як повідомляє «Суспільне Культура», прем’єра перших серій відбудеться 28 червня о 22:00 годині в ефірі телеканалу та на YouTube-каналі мовника.

«Ім’я Терещенків було фактично забуте. А якщо вони й згадувалися, то з негативного боку, саме як експлуататори трудового народу», — каже кандидат історичних наук, заступник головного редактора «Українського історичного журналу» Олександр Донік.

Автори фільму наголошують, що чотири покоління династії Терещенків не були святими й не підтримували політичний український рух. При цьому Терещенки пожертвували 80% своїх статків протягом 150 років поспіль і вклали в Україну мільярди.

«Ми хотіли відродити цю історію і показати, що це за люди. Вони, можливо, не були патріотами й не боролися за українську незалежність, але після себе залишили дуже вагомий слід, який варто пам’ятати й зберігати надалі», – зазначив продюсер стрічки В’ячеслав Пономарьов.

Дивіться трейлер документального серіалу «Спадок Терещенків»

Нащадок Терещенків Мішель Терещенко протягом вже 20 років живе в Україні й пишається українським громадянством. Він став одним із героїв документального серіалу «Спадок Терещенків».

Авторка стрічки – Наталка Пономарів, продюсер – Вячеслав Пономарьов, режисер і відеограф – Олександр Назаров. Український документальний серіал «Спадок Терещенків» знятий на замовлення «Суспільне Культура».

Джерело: cinema.in.ua