Вихід в широкий прокат фільму “Номери” за однойменною п’єсою Олега Сенцова запланований на 19 листопада 2020 року.

До анонсу виходу фільму його творці ексклюзивно представили епізод, в якому Дев’ятий (Олександр Бегма) і Сьомий (Євген Черніков) ведуть короткий нічний діалог про зміни, до яких вони прагнуть.

Текст п’єси “Номери”, яка лежить в основі фільму, був написаний Олегом Сенцов ще до ув’язнення, в 2011 році. У 2018 році був поставлений спектакль, над яким працювали режисер-постановник Тамара Трунова і художник-постановник Юрій Ларіонов, відомі своїми роботами як в Україні, так і за кордоном.

Над фільмом “Номери” працював тандем двох режисерів – Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії, і Ахтема Сейтаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали в листах, яких було більше сотні.

У картині знялися Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедин, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко. Композитором виступив учасник групи “Океан Ельзи” Мілош Єліч.

Гротескна драма розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи і отримати свободу. У світі номерів все підпорядковується суворій системі і верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу і робити все згідно з книгою Правил. У них немає можливості вибирати, як жити і кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі існуючі закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони. Номери відмовляються від старої системи, але чи буде нова краще попередньої?

Світова прем’єра фільму відбулася в лютому 2020 року в рамках програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участю творчої команди. Стрічка отримала позитивні відгуки від почесних гостей і критиків.

Переглянути стрічку “Номери” також можна буде в рамках позаконкурсної програми “Спеціальні покази” 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який пройде в онлайн-форматі з 25 вересня по 3 жовтня.

Джерело: ua.112.ua