В межах ІІ етапу Туру, з 13 по 20 грудня 2022 року, відбулись кінопокази на Житомирщині, Харківщині, Миколаївщині, Сумщині, Хмельниччині, Івано-Франківщині, Львівщині та Черкащині.

13 грудня, у місті Житомир, за підтримки Кінотеатр Ім. Івана Франка м. Житомир відбулося два кінопокази фільму «Коза Ностра. Мама їде» для бійців Національної гвардії, громади та переселенців. Фільм представила виконавиця головної ролі та амбасадорка туру, кінозірка – Ірма Вітовська. Також відбулась пресконференція за участю Ірми Вітовської та Голови правління Асоціації «Дивись українське!» – Андрія Різоля. Під час конференції були вручені подяки всім, хто допомагає  поширенню туру «Кіно заради Перемоги!» в Житомирській області.

Також 13 грудня на Харківщині та 14 грудня на Миколаївщині бійці Національної гвардії переглянули історичний екшн «Захар Беркут» режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна.

До українських військових у Хмельницький, 15 грудня, завітали амбасадори Туру – режисер Ахтем Сеітаблаєв, що представив стрічку «Кіборги» та актор Олексій Тритенко з представлянням комедійної драми «Я працюю на цвинтарі» (режисер Олексій Тараненко). Після двох показів захисники поспілкувались з зірками, отримали автографи та зробили світлини на пам’ять.

З 15 по 17 грудня на Сумщині Нацгвардійці переглядали історичну драму «Поводир» режисера Олеся Саніна.

У Франківську, 18 грудня військовослужбовці Національної гвардії переглянули військову драму «Снайпер. Білий ворон». З відеозверненням до глядачів звернувся виконавець головної ролі фільму – Павло Алдошин, що також боронить нашу країну в лавах ЗСУ. Висловлюємо подяку творчій команді фільму та продюсеру – Артему Денисову  за сприяння у реалізації проєкту.

Показ зі святковою атмосферою до Дня Святого Миколая відбувся у Каневі, 19 грудня, для дітей захисників Збройних сил України. Маленькі глядачі переглянули фільм-казку «Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво» режисера Михайла Кострова та отримали подарунки від українських військових.

За місяць реалізації ІІ етапу Туру охоплено 14 областей України, а саме Київська, Черкаська, Хмельницька, Волинська, Вінницька, Одеська, Кіровоградська, Сумська, Дніпропетровська, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Харківська та Івано-Франківська.

Для представляння своїх фільмів та спілкування з глядачами на покази завітали амбасадори проєкту та знані зірки українського кінематографа – Ірма Вітовська, Ахтем Сеітаблаєв, Олексій Тритенко, Сашко Лірник та Ігор Колтовський.

Глядачі переглянули 20 повнометражних фільмів, серед яких: «Снайпер. Білий ворон» режисера Мар’яна Бушана,  «Я працюю на цвинтарі»  режисера Олексія Тараненка, «Коза Ностра. Мама їде» режисера Джованні Дота, «Східняк» режисера Андрія Іванюка, Фільм “Толока” режисера Михайла Іллєнка, «Захар Беркут» режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна,  «Пригоди S Миколая» режисера Семена Горова, «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва, «Черкаси» режисера Тимура Ященка, «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукича, «Чужа молитва» режисера Ахтем Сеітаблаєва та інші сучасні українські стрічки.

Кінопокази ІІ етапу Національного туру «Кіно заради Перемоги!» організовано Асоціацією «Дивись українське!».

Національний тур «Кіно заради Перемоги!» проводиться за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації «Дивись українське!» за підтримки фонду «МХП-Громаді» та компанії «Делойт» в Україні, за сприяння компанії «Вавілон», ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії» підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.

Джерело: usfa.gov.ua