Показ пройде 28 квітня у межах Міжнародного фестивалю науково-документальних фільмів Academia Film Olomouc (AFO).

З початку повномасштабної війни рф завдала довкіллю України значних збитків та руйнувань. Щонайменше 100 тис га українських лісів, степів та полів зруйнували пожежі, 497 об’єктів водної інфраструктури пошкоджено, 3 млн га заповідних територій – під загрозою знищення. Шкода від забруднення повітря сягає 25,5 млрд євро, від забруднення ґрунту – 11,8 млрд євро.

Кінопроєкт стрічки “І кожна річка” став одним із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисерка-постановниця – Олеся Моргунець-Ісаєнко, автори сценарію – Анастасія Матешко, Олеся Моргунець-Ісаєнко, оператор-постановник – Євгеній Кирей, продюсер – Олена Яковенко.

Міжнародний фестиваль науково-документальних фільмів організовує Університет Палацького в Оломоуці, Чехія, з 1966 року. Це один з найбільших фестивалів науково-популярного кіно в Європі.

Програма фестивалю зосереджена на прогресивних фактах і документалістиці, дискусіях і лекціях на різноманітні актуальні теми: від дослідження далеких планет, океанів Землі й глобального потепління через розвиток робототехніки та штучного інтелекту до становища жінок у науці та суспільстві чи залежностей.

Джерело: https://usfa.gov.ua/