Стартував Європейський кіноринок, в межах якого відбудеться декілька заходів, організованих Одеським міжнародним кінофестивалем, а також івентів за участі української делегації.

Зокрема, 17 лютого розпочне роботу Український стенд, на якому буде представлено каталог українських продакшн-компаній (Production Guide of Ukraine) та презентовано можливості співпраці з Україною в галузі кіно.

Наступні заходи відбудуться за таким розкладом:

17 лютого

17:00-18:15 SPOTLIGHT on Ukrainian Producers – організована Український інститутом презентація українських продюсерів на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю.

18 лютого

12:00-13:00 Панельна дискусія «Moving on: Шляхи (спів) фінансування українського аудіовізуального контенту». Спільний захід організовано за фінансування Medienboard Berlin-Brandenburg в рамках ініціативи з підтримки української кіноіндустрії на Європейському кіноринку.

17:00-18:00 Пітчинг Одеського міжнародного кінофестивалю, під час якого буде презентовано 12 українських кінопроектів відібраних ОМКФ, серед яких проєкти ігрових, документальних повнометражних фільмів, короткометражних стрічок та серіалів. Участь українських продакшенів на Берлінському кіноринку відбувається за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut.

19 лютого

13:00-13:30 Нагородження виконавчої директорки Берлінського міжнародного кінофестивалю нагородою Кінофестивалю “Молодість”.

15:00-17:00 Зустріч членів EFAD з представниками Netflix.

20 лютого

10:30-12:00 Захід #UCANCOPRODUCE (Посольство Канади в Німеччині). Захід організовано Українською Кіноасоціацією (УКА) спільно з Telefilm Canada та Канадською Асоціацією Медіа Продюсерів (CMPA).

14:30 Засідання EFAD щодо підтримки українських фільмів.

15:15-16:30 Симпозіум Filming this Reality, організований у EFM у співпраці з фестивалем goEast.

21 лютого

9:30-12:30 Засідання Генеральної асамблеї EFAD за участі голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук.

14:30-17:00 Засідання EFAD and CAACI (Латинська Америка) за участі голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук.

22 лютого

17:00-18:30 Berlinale Talents.

24 лютого

18:15 Червона доріжка на знак солідарності з Україною.

У журі Берлінале також присутні українські кінофахівці. Режисерка Катерина Горностай стала однією з членів журі категорії “Generation 14plus”. Програмна директорка Kyiv International Short Film Festival Саша Прокопенко оцінюватиме фільми, що будуть показані у квір-програмі Teddy Award. А режисерка Олена Рубашевська приєдналася до журі ФІПРЕССІ.

Український національний стенд на EFM організовано об’єднаними зусиллями Державного агентства України з питань кіноАсоціації кіноіндустрії УкраїниУкраїнської кіноасоціації та за фінансової підтримки German Films за сприяння Європейського кіноринку. Заходи Європейського кіноринку з підтримки присутності української кіноіндустрії співфінансуються Medienboard Berlin-Brandenburg.Джерело: https://usfa.gov.ua/