
В історичному документальному циклі із 8 серій «Українські палаци. Золота доба» продюсер Акім Галімов разом з командою істориків, архітекторів з 3D реконструкцій та спеціалістів VFX відтворили 8 повністю або частково зруйнованих українських палаців.
Як зазначають творці історичних циклів «Таємниці великих українців» та «Україна. Повернення своєї історії», цей проєкт – шанс подивитися на те, якими були ці унікальні споруди колись і дізнатися їх історію.
«Настав час відновлювати нашу історію, адже довгий час українцям забороняли знати правду про свою країну, насаджували історичні міфи, розповідали про «буржуїв» та «націоналістів», а по факту просто відрубали наше коріння. Але тепер інтерес українців до власної історії росте, і я вірю, що ми встали на шлях відновлення нашої пам’яті й зокрема національних пам’яток», – розповів Акім Галімов.
У циклі «Українські палаци. Золота доба» глядачі дізнаються історії 8 українських палаців та їхніх власників: громадського та культурного діяча Василя Тарновського та його палацу в Качанівці Чернігівської області, у якому розміщувалась кімната-музей із найбільшою в світі колекцією українських старожитностей, а також Леопольда Кеніга – цукрозаводчика, який володів палацом у Шарівці Харківської області. У циклі глядачі побачать історію маєтку в місті Сколе Львівської області, який збудували брати Герман, Бернхард і Альберт Гредлі. Родина Гредлі була власником міжнародної компанії по обробці та продажу деревини, а в Європі прославилась як постачальники паркету для Букінгемського палацу.
Родина землеробців Фальц-Фейнів виділила зі свого земельного банку 30 тисяч гектарів для створення природного заповідника «Асканія Нова», а їхній палац в Гаврилівці Херсонської області був настільки розкішним, що його центральний хол прикрашав великий акваріум. Документальний цикл розповість історію палацу в Курісовому Одеської області, збудованого в неомавританському стилі, замку-палацу в Жовкві гетьмана і воєводи Станіслава Жолкєвського, побудованого за тогочасними передовими технологіями, а також палацу в Ізяславі Хмельницької області, яким володіла Барбара Сангушко – представниця давнього роду Сангушків.
Всі 8 епізодів документального проєкту можна переглянути на офіційному YouTube каналі 1+1 за посиланням або на сайті нижче.
1 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац в Антонінах». У першому епізоді буде відтворено вже існуючий Палац Потоцьких в Антонінах, Хмельницька область. Сьогодні на місці розкішної споруди – футбольне поле.
2 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац у Сколе». У другому епізоді – історія братів Гределів та їхнього палацу в Сколе, Львівська область. Брати влаштували там деревообробну імперію і поставляли паркет по всьому світу, навіть в Букінгемський палац в Лондоні.
3 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац у Качанівці». У третьому епізоді – незвичайне селище в Чернігівській області. 150 років тому в Качанівку приїжджали видатні люди того часу, адже тоді це місце було в країні одним з найпопулярніших для проведення вечірок.
4 епізод. «Українські палаци. Золота доба: Ізяслав і Славута». В четвертому епізоді – історія палаців князів Сангушків в Ізяславі та Славуті, Хмельницька область. Колись інтер’єр цих архітектурних перлин був прикрашений скульптурами авторства Мікеланджело.
5 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац у Шарівці». У п’ятому епізоді – маловідомий палац, який знаходиться далеко від туристичних маршрутів України, а саме в Шарівці, Харківської області. Це історія про бізнесмена Леопольда Кеніга, який став одним з найбагатших в ті часи і побудував на своїх землях шматочок Німеччини з дивовижним комплексом і відповідною архітектурою.
6 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац у Курісовому». У шостому епізоді – село Курісове, в якому був побудований палац українським козаком грецького походження, який служив у Російській імперії. Цей палац побудований в дуже нетиповому для України стилі, який вражає кожного, хто бачить його вперше.
7 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац у Новоолександрівці». У сьомому епізоді – місце, яким 150 років тому володів представник прославленої родини Фальц-Фейнів. Ця сім’я відома створенням заповідника “Асканія-Нова”, але мало хто знає, що недалеко від нього був розташований ще один райський куточок з дивовижними тваринами, рослинами і неймовірним палацом.
8 епізод. «Українські палаци. Золота доба: палац у Жовкві». У восьмому епізоді – ідеальний королівське місто, в якому вся естетика, симетрія і вулиці – все підпорядковано законам математики. Якщо поглянути на нього зверху, то може здатися, що він створений у формі людини.
Продюсер – Аким Галимов, автор ідеї – Руслан Шаріпов, режисерка – Дар’я Саричева, редакторка – Анастасія Груба, оператор – Олександр Вяхирев, Олександр Маслак, монтаж – Тетяна Федько, музика – Наталія Єрмакова, продюсер постпродакшн – Юліан Акулов, виконавчий продюсер – Станіслав Зурахов.
VFX Postproduction – Максим Арсенюк, Максим Ткаченко, архітектори 3D реконструкцій: Андрій Хархаліс, Ілля Литвинчук, Наталія Рязанова, Ігор Лучко, Максим Недострелов
Проєкт у 2021 році став переможцем конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA 3, що був організований медіаконсалтинговою компанією Media Resourсes Management (MRM) за підтримки Проєкту Transformation Communications Activity (TCA) та “Зміцнення Громадської Довіри” (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.
Джерело: https://www.cinema.in.ua/