В Ірландії на Cruinniú na nÓg – День вільної творчості для дітей та молоді, – покажуть спеціальну добірку українського кіно та анімації.

Cruinniú na nÓg є Національним днем вільної творчості для дітей та молоді Ірландії віком до 18 років та єдиною подібною подією у світі. Цього року Ірландія святкує Cruinniú na nÓg 11 червня. Понад 450 безкоштовних творчих заходів по всій Ірландії чекають на юних гостей – від виступів у цирку, створення власного анімаційного фільму, гри на концерті живої музики, сучасного танцю до майстер-класу з мистецтва графіті чи виступу в молодіжному театрі.

Фестиваль дитячого кіно Nenagh Children’s Film Festival від Nenagh Arts Centre був створений три роки тому як частина Cruinniú na nÓg, Ірландського національного дня вільної творчості для дітей та молоді. Цьогоріч Nenagh Children’s Film Festival у співпраці з Державним агентством України з питань кіно додав до своєї програми спеціальну добірку українського кіно та анімації.

Глядачі побачать анімаційний серіал “210 добрих справ” від компанії Good Deeds Animation, анімаційні стрічки “Мишко та Місячна Дзвінка”, “Тигр блукає поруч”, “Пап’є-маше” та “Виходь, Masha!” від студії KAPI animation, повнометражний анімаційний фільм “Віктор_Робот” режисера Анатолія Лавренішина від студії “Червоний собака”, сімейну казку-фентезі “Тільки Диво” Олени Каретник і короткометражну стрічку “Місія Помічники” від компанії “Казка Продакшн” та повнометражний анімаційний фільм “Клара” від компанії Image Pictures.

Nenagh Children’s Film Festival триватиме з 10 до 12 червня 2022 року.

Джерело: usfa.gov.ua