У межах І етапу Туру з 6 серпня до 31 жовтня 2022 року відбулось 1036 кінопоказів 41 українського повнометражного фільму у 177 населених пунктах 18 областей України та місті Києві.

Майже всі покази для військових відвідували зірки українського кінематографа – амбасадори проєкту: Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Ахтем Сеітаблаєв, Богдан Бенюк та Олексій Тритенко. Щире спілкування кінозірок з українськими воїнами стало найбільш важливими емоційними моментами Туру, а зустрічі тривали годинами.

На численні покази Туру з представленням власних фільмів та для спілкування з глядачами приїжджали знані кінематографісти: Катерина Степанкова, Заза Буадзе, Віолета Кіртока, Михайло Іллєнко, Марина Кошкіна, Андрій Мостренко, Андрій Суярко, Лариса Руснак, Богдан Жданов, Олександр Кришталь, Ярослав Сложинський, Богдан Максименко, Михайло Кравченко, Сергій Борденюк, Олесь Санін, Костянтин Лінартович, Олександр Пожарський, Роман Ясіновський, Григорій Бакланов, Роман Деріга, Євгеній Д’яченко, Артем Денисов та інші.

І етап Національного туру «Кіно заради Перемоги!» започаткований за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації «Дивись українське!» за підтримки Фонду “МХП-Громаді” та компанії «Делойт» в Україні, за сприяння компанії «Вавілон,» ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.

Відео: Святослав Різоль.

Джерело: usfa.gov.ua