Документальна драма «Григір і Григорій Тютюнники» про становлення українського письменника Григора Тютюнника в контексті впливу його старшого брата Григорія започаткує цикл «Шістдесятники».

Державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» після майже 20 років перерви працює над виробництвом документальної стрічки, — про це повідомляє «Детектор медіа». Завершити зйомки планують вже восени цього року.

Григір і Григорій Тютюнники

Фото: Taras Avrakhov/Facebook

«У фільмі ми розповімо про становлення і творчий злет українського прозаїка Григора Тютюнника в контексті творчості та впливів його старшого брата Григорія. Обидва були письменниками Божою милістю, але щодо Григора надзвичайно цікавим був і процес перетворення російськомовної людини в українського прозаїка, і непересічне вміння створювати образи, передавати велике в малому. “З любові і муки народжується письменник”, — писав Григір Тютюнник. Власне, про оцей шлях українського письменника і йдеться», — гендиректор «Укртелефільму» та продюсер стрічки Тарас Аврахов.

Авторкою сценарію та режисеркою фільму стала Неля Даниленко, над зйомкою працюють оператор-постановник Максим Тужилін та оператор Андрій Непосєдов.

Виробництво фінансує «Укртелефільм» за рахунок власних коштів, хоча, за словами гендиректора, раніше студія безрезультатно зверталася по підтримку.

Стрічкою «Григір і Григорій Тютюнники» команда хоче започаткувати цикл «Шістдесятники».

Джерело: https://www.cinema.in.ua/