Фільм «Відблиск» про військового хірурга, який повернувся з російського полону, тепер доступний онлайн на стримінговій платформі.

Переглянути військову драму «Відблиск» режисера Валентина Васяновича відтепер можна на Sweet.TV, повідомляє Державне агентство України з питань кіно, за підтримки якого створено стрічку.

Головний герой фільму – український цивільний, а згодом – військовий хірург Сергій потрапляє в полон російської армії в ході російсько-української війни на сході України. Перебуваючи в полоні, Сергій стає свідком страшних сцен приниження, знущання та катування українців російськими окупантами. У ході обміну полоненими між Україною та росією Сергій звільняється з полону, повертається в своє колишнє цивільне життя та пробує знайти сенс життя шляхом відбудування відносин з колишньою дружиною та їхньою дочкою. Він по-новому вчиться бути людиною, бути батьком, який уміє кохати та підтримувати своїх близьких.

Головні ролі в повнометражній художній картині виконали Роман Луцький («Безславні кріпаки»«Сторожова застава»), Надія Левченко («Інший Франко»), Андрій Римарук («Атлантида») та Ніка Мислицька – донька Валентина Васяновича. У стрічці також знялися хірург Олександр Данилюк, який зробив в польових умовах понад 70 операцій, та журналіст, військовослужбовець Станіслав Асєєв, який два роки пробув у російському полоні в «Ізоляції» і згодом написав про це книгу «”Світлий Шлях”: історія одного концтабору».

Світова премʼєра драми «Відблиск» відбулася на Венеційському кінофестивалі у 2021 році. Це перший український фільм за 30 років незалежності, який потрапив до основного конкурсу Венеційського кінофестивалю.

Сценарій стрічки Валентин Васянович написав у 2019 році, а знімання відбулося влітку 2020 — взимку 2021 у Києві та його околицях. Виробництвом стрічки займалися продюсери Валентин Васянович, Ія Мислицька (Arsenal Films) та Володимир Яценко й Анна Яценко (Limelite/ForeFilms). Фільм вийшов в український прокат 16 травня.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/film-vidblysk-onlain/