Визначено переможців премії імені Лесі Українки 2020 року за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Так, у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва” з 30 висунутих на здобуття премії робіт перемогу здобула письменниця Дара Корній (Мирослава Замойська) та її книги “Чарівні істоти українського міфу. Духи природи”, “Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи”, “Чарівні істоти українського міфу. Духи-шкідники”. Ці книги – своєрідна енциклопедія праукраїнської міфології. У доступній для школярів формі в ній розповідається про наших давніх предків, які поклонялися богам, вшановували дерева і трави, джерела та ріки, персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища.

У номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва” переможцем стала Катерина Рейда за художнє оформлення книги “Байки Езопа” у переказі Олександра Виженка. Всього за премію в цій номінації змагалося 6 робіт.

У номінації “Театральні вистави для дітей та юнацтва” перемогу здобула вистава “Снігова королева” Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (режисер-постановник Давид Петросян, сценограф Петро Богомазов, композитор Олександр Кохановський). Цього року було висунуто 14 театральних вистав. Майже всі з них заслуговують на відзнаку, тому обирати членам комітету довелося кращу роботу серед кращих.

У номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” більшістю голосів комітет проголосував за присудження премії ігровому фільму “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво” (автор сценарію – Олександр Власюк, відоміший за творчим псевдонімом Сашко Лірник). За премію у цій номінації цього року змагалося вісім ігрових, анімаційних фільмів та один науково-популярний.

З повним переліком висунутих робіт на здобуття премії 2020 року можна ознайомитися на офіційному сайті Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, премія Кабінету міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню молодого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Джерело:112.ua