Film.UA запустили цикл відео «Народжені Україною» про діячів науки та культури, яких увесь світ помилково ідентифікує як росіян, однак всі вони — українці за походженням. Перший епізод присвячений діяльності письменника Миколи Гоголя.

Українська історія та культура тривалий час страждала від ретельно насадженого російською владою комплексу меншовартості, тоді як російська на міжнародному рівні завжди славилася своєю величчю. Однак те, що сьогодні називають «великою російською культурою», є насправді культурою імперії й створювалася вона представниками багатьох націй, зокрема й українцями. Саме про діячів науки та культури з України, надбання яких впродовж віків вважали російськими, Film.UA створила документальний цикл «Народжені Україною».

«Російська влада століттями насаджувала українцям комплекс меншовартості, і водночас привласнювала собі наші здобутки. Казимир Малевич, Ілля Рєпін, Микола Гоголь, Олександр Мурашко, Дмитро Бортнянський, Ігор Сікорський, Володимир Хавкін, Віра Холодна — усі ці “російські” митці та вчені народилися в Україні, усі їхні досягнення були однаково #Вкрадені», – розповідають творці проєкту.

Перший епізод розповідає про Миколу Гоголя — письменника, драматурга, публіциста. Микола з дитинства спілкувався виключно українською, і навіть попри заборони Петра I публікуватися рідною мовою, писав твори «гоголівською» російською, котра рясніла українськими виразами. Гоголь писав твори, дії яких відбувалися в Україні й усе життя мріяв переїхати в Київ: «Туди, туди, в Київ, в давній, в прекрасний Київ, він наш, він не їх, правда ж?»

Перший епізод «Народжені Україною»:

Голосом проєкту став заслужений артист України Юрій Горбунов. Телеведучий та актор проведе для глядачів короткий екскурс в історію з життя кожного героя циклу та розповість про перебіг подій, які сприяли приписуванню українських діячів до лав росіян.

Виконавчий продюсер – Тетяна Носенко, продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова, сценаристи – Марія Квітка, Леонора Пащенко, графіка – Євген Санніков.

Джерело: https://www.cinema.in.ua/