Цьогоріч Україна представлена в усіх секціях кінофестивалю, а також трьох конкурсних програмах Фестивалю східноєвропейського кіно. Більшість з представлених українських фільмів створено за підтримки Держкіно. 

Фестиваль відкриє створений за підтримки Держкіно фільм «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча. Це другий повнометражний фільм українського режисера, що розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, в якому раптово з’являється давно зниклий батько. Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-гурту “Курган і Agregat” – брати Раміл та Аміл Насірови.

 

 • Створений за підтримки Держкіно повнометражний ігровий фільм «Я і Фелікс» Ірини Цілик. Це історія про дорослішання, перші уроки добра і жорстокості, підліткову закоханість, пошуки вчителя і непрості стосунки дітей та, поламаних 1990-ми роками, дорослих.
 • Створений за підтримки Держкіно фільм “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука. Історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху задля сім’ї.
 • Дебютна стрічка “Бачення метелика” Максима Наконечного, створена за підтримки Держкіно. Жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.
 • Короткометражна ігрова стрічка Аркадія Непиталюка «ГКЧП» (“Golden leggings”), один з переможців конкурсу Держкіно “До 30-річчя Незалежності України”. За сюжетом, 19 серпня 1991 року у Москві ГКЧП, мітинги, барикади і танки. А у дитячо-юнацькому таборі поблизу Запоріжжя своє життя. Кохання, страх, пристрасть і синьо-жовтий прапор. І «Лебедине озеро» по телевізору.
 • Створена за підтримки Держкіно музична драма «Королі репу» Мирослава Латика. Сімнадцятилітній випускник сільської школи – хлопець на прізвисько Казан – понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце своєї дівчини Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя у іншому напрямку.
 • Створений за підтримки Держкіно ігровий фільм «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тараса Томенка. Драматична історія українських письменників, яких зібрали в одному будинку під одним дахом, щоб змусити їх працювати в ім’я системи. Історія про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло.
 • Документальна стрічка Тараса Томенка «Терикони», створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Це історія про дітей, котрі бачать війну не по телевізору і про дитинство, котре продовжується, незважаючи на війну. Терикони – місце, де відбувається дія, і водночас, образ “відпрацьованих” і полишених людських життів. Історія дітей, які постраждали від обстрілів, які втратили батьків та близьких, але продовжують жити та любити там, де для інших життя полишило надію.
 • Документальна картина Корнія Грицюка «Поїзд «Київ-Війна». Драматична історія поїзда «Київ – Костянтинівка», з унікальними долями, болем, спогадами, тайнами, надіями його різних пасажирів, є історією сучасної України. Лише 12,5 годин розділяють мирний Київ та Костянтинівку – невелике промислове місто на сході країни, відразу за яким починається лінія фронту. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами та переконаннями.
 • Документальний фільм «День українського добровольця» Володимира Тихого. Дія та зйомки фільму розгортаються в Україні протягом одного дня — 14 березня 2022 року.
 • Документальний фільмрозслідування «Євродонбас» Корнія Грицюка, що розповідає як Донбас вже на початку XX століття з «дикого поля» перетворився на передовий регіон навіть у порівнянні з Європою. Виробництво фільму здійснено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
 • Спортивна драма “Із зав’язаними очима”  Тараса Дроня. Історія бійчині ММА Юлії. Вона займається змішаними єдиноборствами з дитинства і не знає іншого світу, крім окресленого сіткою бійцівського рингу. За сюжетом фільму, російсько-українська війна закінчилася, але коханий головної героїні так і не повернувся. Це потрясіння спонукає Юлію піти всупереч суспільним стереотипам та шукати долі за межами великого спорту. Проте минуле не хоче відпускати дівчину. 
 • Стрічка Анни Дудко “Глибока вода”, створена за підтримки Держкіно. У короткометражній авторській казці “Глибока вода” йдеться про гладку та самотню Русалку середніх літ, яка живе на дні озера та має магічну здатність дивитися крізь воду хоч за тисячі миль. 

Зокрема, в межах FilmFestival Cottbus покажуть також документальний фільм Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2». Нагадаємо, що ця картина, у якій задокументовані події березня 2022 року в Маріуполі, також вийде в українських кінотеатрах з 17 листопада. 

Крім того, 11 листопада у рамках фестивалю заплановано “Український день” з кінопоказами та зустрічами з режисерами. Також цього дня відбудуться дві панельні дискусії, присвячені становищу кінематографістів в Україні, ролі кіно в осмисленні повсякденного життя під час війни та обговоренні політичної культури.

Українці, які зараз перебувають у Німеччині, зможуть відвідати фестивальні покази безкоштовно.

Джерело: usfa.gov.ua