У 1893 році Томас Едісон продемонстрував публіці свій винахід кінетоскоп, що дозволяв переглядати рухомі зображення, але лише одній людині. Публіка була у захваті, і вже через рік у США відкрилися комерційні салони для перегляду кіно за допомогою кінетоскопів.

Відкриття можливості колективного перегляду стрічок належить братам Люм’єр. Надихнувшись винаходом Едісона, вони винайшли більш удосконалений апарат. Так, у березні 1895 року в Парижі вони вперше продемонстрували фільм з використанням приладу під назвою «сінематограф». А вже 28 грудня відбувся перший комерційний кіносеанс. Відтоді цей день вважається днем народження нового виду мистецтва — кіно, а кінематограф вважається однією з наймасовіших і найдоступніших розваг.

І дійсно, придбавши квиток у кіно, ми мандруємо різними всесвітами, співпереживаємо героям і маємо можливість відчути те, чого не вистачає у звичайному житті. Наприклад, суперсили, щоб здолати абсолютне зло. На жаль, це можливо поки лише в кіно. Але наші захисники – справжні супергерої, і ми щодня дякуємо їм за те, що можемо на кілька годин відволіктись від сумної реальності та поринути у неймовірні кіноподорожі.

Джерело: usfa.gov.ua