Творці байопіку «Малевич» режисерки Дар’ї Онищенко поділилися тематичною добіркою фото-backstage, які неабияк передають атмосферу і стилістику того часу. Скоро у кіно.

«Малевич» – повнометражний художній фільм про життя та творчість Казимира Малевича, ідея та розробка якого належить продюсерській компанії 435 Films. Зйомки картини мали завершитись ще в березні 2022 року, але були перенесені через повномасштабне вторгнення росії. Влітку 2022-го режисерка і продюсерки фільму прийняли рішення завершити виробництво. Оператором проєкту виступив Олександр Рощин («Стоп-Земля», «Dzidzio Перший раз»). Вихід фільму в кінотеатрах запланований на 2024 рік.

За задумом режисерки байопіку Дар’ї Онищенко, фільм «Малевич» не має на меті розповісти повну біографію художника. Події фільму розгортаються на етапі розквіту творчості Казимира Малевича й охоплюють ті періоди з життя митця, які є особливо актуальними в контексті російсько-української війни. Так, особливу увагу приділили відтворенню його картини періоду Голодомору в зруйнованих російською армією селах Київщини. Люди без облич стають у фільмі українцями сьогодення.

Художник Казимир Малевич жив та творив в радянському союзі, влада якого знищувала всі прояви вільного мистецтва і воліла підпорядкувати авангард вимогам радянської пропаганди. Малевич – єдиний художник, який відкрито критикував та зображував тему Голодомору у своїх роботах, за що переслідувався радянською владою.

Образ кінематографічного Малевича формувався завдяки архівним матеріалам, документальним фотографіям, спогадам колег, учнів та друзів митця. Під час написання сценарію творці присвятили багато часу спілкуванню з мистецтвознавцями, а також з родичами художника. Консультантом фільму та його креативним продюсером виступила виконавча директорка Українського Інституту та авторка декількох книг про Малевича Тетяна Філевська.

Головні ролі у фільмі виконали актори театру та кіно Віталій Ажнов та Олександр Рудинський, Заслужений артист України Олексій Горбунов, Заслужені артистки України, володарки Національної премії «Золота дзиґа» Ірма Вітовська-Ванца та Марина Кошкіна.

Цікавою родзинкою фільму є його структура. Він складається з чотирьох квадратів – чотирьох частин, кожна з яких розповідає про певний епізод з життя Казимира Малевича.

Режисер фільму – Дар’я Онищенко, оператор-постановник – Олександр Рощин, художник-постановник – Володимир Романов, сценаристи – Дар’я Онищенко, Анна Паленчук, композитори – Мілош Єліч, Рафаелле Петруччі. Продюсери – Анна Паленчук, Марія Каель, Дар’я Онищенко (Україна). Виробництво: 435 Films, Big Hand Films та Dim FilmHouse LLC (Україна) за підтримки Держкіно в копродукції з Lehmann Sisters (Швейцарія), Nina Film SRL (Італія), Art & Popcorn d.o.o. (Сербія).

Дивіться добірку фото-backstage фільму «Малевич»

Фото: зі сторінки фільму в Facebook

📷 Головна світлина – фото-backstage фільму (facebook стрічки «Малевич»)

Джерело: https://www.cinema.in.ua/film-malevych-foto-backstage/