4 лютого 1938 року в прокат вийшов перший повнометражний фільм Волта Діснея – “Білосніжка та семеро гномів”. Від зборів залежало, чи поверне мультиплікатор гроші і чи продовжить студія існувати.

Зняли за казкою братів Грімм. Виробництво стрічки почалось на початку 1934 року. Серед інших художників над нею працював син українських емігрантів Володимир Титла. З-поміж 200 кандидаток обрав танцюристку і перемальовував її рухи для Білосніжки.

Дісней помилково вважав, що $250 тис. вистачить для виробництва “Білосніжки”. Його брат-продюсер та дружина виступали проти створення мультфільму. Бюджет постійно збільшувався і Волт Дісней був змушений закласти будинок.

Мультфільм обійшовся в $1,5 млн. Зібрав рекордні $418 млн. Бібліотека Конгресу США визнала фільм “культурно, історично та естетично значущим”. Американський інститут кіно вніс мультфільм до 100 найкращих фільмів країни. Також “Білосніжка” отримала премію “Оскар”. Їй присвячені парк атракціонів, відеоігри, бродвейські мюзикли.

Студія Disney зніме кіноверсію “Білосніжки”. Режисером стане Марк Вебб, відомий за роботою над фільмом “Нова Людина-павук”. Сценарист — Ерін Крессіда, працювала над сценарієм “Дівчина у потягу”.

Джерело: gazeta.ua